У Кропивницькому диригент міського муніципального професійного духового оркестру захворів на коронавірус і потрапив до обласної лікарні. Погіршення стану здоров’я відбулось після концертів до Дня медика.
Цю інформацію “Без купюр“ підтвердили в Обласному лабораторному центрі.
Учасники оркестру розповіли, що ідею міської влади вітати з оркестром медиків під час епідемії сприйняли з пересторогою. Проте відмовити не наважилися, адже отримують зарплату з міського бюджету. Щоб не піддавати ризику старших колег, які за віком перебувають у зоні ризику, вирішили виступати не в повному складі.
В п’ятницю, 19 червня, вітали медиків Кіровоградської обласної та Центральної міської лікарень в обмеженому складі -19 чоловік. А в суботу, 20 червня, за словами співрозмовників, виступали перед міською радою майже в повному складі – 32 чоловіка. Виступам передували дві репетиції, які на відміну від концертів, проходили в приміщенні і, зважаючи на специфіку оркестру, – без масок.
“Звісно, медики заслуговують на те, щоб їх привітали. Вони сьогодні справді як на передовій. Але чи потрібен бенкет під час чуми?” – поділився думками з цього приводу один із учасників. – “В обласній лікарні ми грали на сходах центрального входу, а в міській – на території лікарні. Чесно кажучи, було якось не по собі, розуміючи, що там лежать тяжко хворі, а ми тут граємо”.
За словами колег, уже на вихідних диригент оркестру відчув симптоми захворювання. Також ще кілька чоловік у чаті скаржилися на високу температуру. Проте COVID-19 підтвердився тільки в диригента. У саксофоніста діагностували лівосторонню пневмонію, але коронавірус не виявили. Також, як стало відомо сьогодні від членів колективу, на вихідних захворів барабанщик із дружиною. В останньої підтвердився COVID-19, а в чоловіка ні.
В.о. керівника Обласного Лабораторного центру Надія Оперчук у коментарі “Без купюр“ стверджує, що диригент захворів напередодні концерту – 18 червня, тобто на момент проведення репетицій. Нібито таку дату встановило епідеміологічне розслідування цього випадку.
“За медичною допомогою чоловік звернувся 22 числа, а 23-го його госпіталізували з позитивним тестом на коронавірус. За алгоритмом дій, при підтвердженому випадку захворювання на COVID-19, ми встановлюємо коло контактних осіб із захворілим, як у домашньому осередку, так і на роботі. Люди підписують згоду на те, що протягом 14 днів вони дотримуватимуться умов самоізоляції. А на 14-ий день самоізоляції, в кінці інкубаційного періоду, ми проводимо ПЛР-тест на коронавірус. Якщо протягом періоду самоізоляції у когось з контактних осіб з’являються симптоми ГРЗ, вони повинні звернутись до сімейного лікаря, який візьме матеріали для тесту”, – пояснює Надія Оперчук.
Вона також додала, що стосовно осіб, які контактували з диригентом в робочому осередку, надано список із 18 осіб, про випадки погіршення самопочуття серед цих людей, на момент спілкування журналіста з пані Оперчук, у Лабораторний центр інформації не надходило.
В управлінні культури міської ради, яке організовувало виступ оркестру, вважають, що необхідних вимог безпеки було дотримано. Оскільки його очільниця Анна Назарець перебувала у відпустці, ми поцікавились у її заступниці Нелі Чорної, наскільки з точки зору управління було доцільно в умовах карантину залучати духовий оркестр:
“Під час вітання медпрацівників було невідомо, що диригент хворий на коронавірус. Щодо заходів безпеки, то на концерті було дотримано вимогу соціальної дистанції. Списки контактних осіб із захворілим ми передали в лабораторний центр”, – повідомила Неля Чорна.
Зазначимо, що згідно з рекомендаціями МОЗ, проведення масових культурних заходів під час дії карантину дозволяється за низки умов.
Серед іншого організатори мають забезпечити температурний скринінг; достатню кількість антисептиків в місцях масового скупчення людей; маркування для дотримання дистанції 1,5 метра між ними.
Якщо захід проходить під відкритим небом, потрібно огородити територію його проведення та забезпечити одночасне перебування відвідувачів (як на вулиці, так і в приміщенні) не більше як 1 людина на 5 кв.м.
Музиканти кажуть, що температуру перед концертами їм не міряли.
Нагадаємо також, що в Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3, згідно із якою порушення правил карантину тягне накладення штрафу від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 грн), а на посадових осіб – від 2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 до 170 000 грн).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: