До участі в конкурсі на заміщення посади судді Антикорупційного суду України наразі зголосилося двоє суддів з Кропивницького.
Як ідеться на сайті Вищої кваліфкомісії суддів, заяви подали судді Апеляційного суду Кіровоградської області Руслан Бондарчук та Віктор Онуфрієв.
Згідно з суддівським досьє Віктора Онуфрієва, з 2011 року він безстроково призначений на посаду судді обласного Апеляційного суду. Трудовий шлях починав слюсарем, згодом обіймав посади слідчого, спеціаліста відділу комунальної власності Кіровоградської ОДА, працював у кількох приватних підприємствах, у 1999 році очолював міську виборчу дільницю виборчого округу №98, у 2002 році займав посаду в.о. начальника районного управління юстиції. У 2002 році став консультантом Кіровоградського райсуду, у 2003 став суддею цього суду. З 2011 року – суддя Апеляційного суду області.
Як відзначив суддя, йому можуть надати рекомендації колеги-судді, серед яких нині суддя Верховного суду України Світлана Яковлєва та ще один кандидат до Антикорупційного суду Руслан Бондарчук.
У суддівському досьє також вказано, що у 2015 році Віктор Онуфрієв подавав заяву до ВККС про переведення до Апеляційного суду Києва.
Дружина судді працює менеджером аптеки «Ліки Кіровоградщини», син – головним спеціалістом нотаріату головного управління юстиції. Батьки подружжя пенсіонери.
Серед судових справ, які Онуфрієв навів у приклад власної компетентності, був розгляд апеляційної скарги з «корупційною» кваліфікацією. Суддя у складі колегії ухвалив не змінювати вирок суду першої інстанції, яким начальника Гайворонської ОДПІ Головного управління Міндоходів в Кіровоградській області засуджено до 6 років позбавлення волі за ч.3 ст. 368 (одержання хабара).
У 2017 році на суддю складався адмінпротокол за ст. 124 КУпАП (Порушення ПДР). Втім, справу закрито за відсутності адмінправопорушення.
У декларації родинних зв’язків вказано, що двоюрідний брат судді Сергій Булацел займає посаду Великовисківського сільського голови.
Також він направляв скаргу про втручання в його суддівську діяльність. Йдеться про випадок розгляду апеляційної скарги у справі активістів «Правого сектору», яких слідство обвинувачує у пограбуванні залу ігрових автоматів. Тоді «група підтримки» обвинувачених забарикадувала приміщення суду й погрожувала суддям.
У липні цього року суддя пройшов кваліфоцінювання у ВККС та набрав 797,4 бала.
У декларації судді значаться: будинок у сел. Соколівському, площею 328 м.кв., набутий у 2012 році; Toyota Camry 2008 р.в. придбана суддею у 2011 році за 148 тис грн., Chery QQ 2011 р.в., придбана його дружиною у 2017 році за 96 тис грн.; за 2016 рік суддя задекларував 349,1 тис грн. зарплати, його дружина – 34,4 тис грн. зарплатні і 16,1 тис грн. пенсії, син заробив 135,6 тис грн.
У мотиваційному листі суддя Онуфрієв зазначає, що «Саме новостворений Вищий антикорупційний суд зможе реально вплинути на зниження рівня корупції в Україні…».
Суддя Руслан Бондарчук
Суддя починав кар’єру з робітничих професій (слюсар, водій, слюсар-ремонтник). Після навчання в Національній академії України ім. Я. Мудрого у 1997 році стає старшим слідчим прокуратури Кіровограда. У 1998 працює прокурором кримінально-судового відділу прокуратури Кіровоградської області, згодом – прокурором відділу підтримання державного обвинувачення в судах. В 2000 році очолює відділ нагляду за додержанням і застосуванням законів прокуратури області. З 2000 по 2002 очолює прокуратуру Новгородківського району. Після короткого повернення на роботу в обласній прокуратурі, стажується у судді Новгородківського райсуду. З 2003 по 2007 рік очолює Новгородківське районне управління юстиції. З 2007 по 2013 рік працює суддею Долинського райсуду, 3 2013 року – суддя Апеляційного суду області.
Дружина судді Анна Бондарчук працює гінекологом в Новгородківській ЦРЛ, син навчається в «Одеській острозькій академії», також суддя з дружиною виховує доньку.
Серед осіб, які можуть надати рекомендацію судді, він вказав двох колег-суддів, а також прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка та голову Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Кіровоградської області Олександра Волосяна.
У 2013 році суддя подав клопотання до ВККС про переведення до Апеляційного суду Києва.
Наразі суддя проходить кваліфоцінювання.
Серед судових справ, які можуть свідчити про компетентність, суддя вказав розгляд апеляційних скарг у справі екс-голови Запорізької облради Віктора Межейка. Суд першої інстанції визнав Межейка винним в організації Антимайдану в Запоріжжі, унаслідок якого від побоїв тітушок постраждали десятки людей. Йому призначено позбавлення волі на 5 років з позбавленням права займати посади, але водночас звільнено від відбування основного покарання з іспитовим строком на 3 роки. В апеляційних скаргах захист екс-голови клопотав визнати свого клієнта невинуватим, прокурор же клопотав збільшити термін ув’язнення і суми моральної шкоди потерпілим. Вину організатора Антимайдану було доведено – Межейко надавав вказівки розміщати і годувати в адмінприміщенні тітушок, які згодом побили євроактивістів, давав команду закрити кінотеатр де «пытаются организовать пункт обогрева эти черти» (майданів ці – авт.). Суддя Бондарчук у складі колегії, до якої також входив суддя Онуфрієв, постановив ухвалу суду першої інстанції не змінювати.
Таке рішення суддя ухвалив вже після Революції Гідності. В часи ж Майдану він розглядав апеляційну скаргу активіста Миколи Гречухи, якого суд першої інстанції запроторив за грати на 12 діб за нібито хуліганство – нецензурну лайку на вулиці. Гречуха пояснював, що в момент складення правоохоронцем рапорту про нібито порушення ним громадського порядку їхав автобусом до Малої Виски та надав квиток. Бондарчук тоді лише зменшив покарання до штрафу.
Щодо заслуховування справ з «корупційною» кваліфікацією, суддя вказав розгляд апеляційної скарги по гайворонському «мінздохівцю». В колегії був і суддя Онуфрієв, який також зазначив цю справу. Вирок суду про позбавлення волі чиновника на 6 років судді залишили без змін.
У розділі інформації про притягнення судді до відповідальності він вказав, що надходили неодноразові повідомлення від учасників процесів про внесення до ЄРДР відомостей за їхніми заявами. Втім, жодних звинувачень та допитів він не проходив і це здійснювалося задля тиску.
У декларації родинних зв’язків суддя вказав, що його брат, Олександр Бондарчук працює адвокатом, входить до Ради адвокатів Києва.
У декларації про доходи за попередній рік суддя вказав, що родина володіє будинком на 69 м.кв. у Новгородці, там же – земельною діяльною, площею 1424 м.кв. Також суддя задекларував квартиру площею 62 м.кв., що знаходиться у Кропивницькому на селищі Новому та належить Наталії Бондарчук.
У дружини судді є право власності у розмірі одного відсотка на земельну ділянку, площею 2 тис м.кв. у Долинському районі. Суддя їздить на Skoda Superb 1,8 2012 р.в., набутій у 2014 році. Його дружина задекларувала мотоцикл Geon Pantera GN 150-11 2014 р.в.
Руслан Бондарчук задекларував 293 321 грн. суддівської винагороди, 17 600 грн. – матеріальної допомоги за місцем роботи. Доходи його дружини склали 97 388 тис. грн. зарплати і 3 814 грн. матеріальної допомоги. Від ведення особистого селянського господарства дружина судді вказала ще 6400 грн. Подружжя заощадило 150 тис грн., 6,9 тис дол. готівки. Суддя вказав свою приналежність до Українського товариства мисливців та рибалок.
У мотиваційному листі на майже 3 сторінки Бондарчук написав, що в Антикорупційному суді мають працювати лише принципові і чесні судді. Зі його слів, безкарність злочинців призвела до економічної стагнації держави, малий і середній бізнес потерпає від поборів, і, навпаки, великий бізнес є прерогативою політичних еліт.
«Без купюр» відслідковуватиме успіхи суддів у конкурсі та інформуватиме про інших кандидатів з Кіровоградщини.
Фото суддів з сайту «Чесно фільтруй суд»
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: