Підприємство, що орендує землю біля аеропорту й планувало розмістити там автозаправку, схоже, не покидає своїх спроб це зробити. Цього разу – через суд. Проте, є й інший судовий позов – щодо позбавлення цієї фірми права оренди.
Торік ЗМІ повідомляли про скандал довкола цієї ділянки площею 0,56 га. ПП «Кіровоград-АЗС-4», яке з 2005 року орендувало землю, звернулося до міськради з проханням змінити зонування з рекреаційної зони на таке, що призначене під будівництво АЗС. І це при тому, що свого часу земля була передана в оренду із формулюванням «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі для розміщення адміністративно-комерційного комплексу».
Екоактивісти й небайдужі містяни закликали депутатів не дозволити знищити дерева, що ростуть на ділянці. Наголошували, що заправка біля аеропорту недопустима.
Скандального відтінку питання набуло ще й через «розбірки» за участі депутата з фракції «Опозиційна платформа-За життя», члена земельної комісії Анатолія Ларіна. Він тоді заявляв, що йому наніс тілесні ушкодження і погрожував «поламати ноги» громадянин, який проживає неподалік вказаної ділянки. Той у свою чергу побиття заперечив та пояснював, що хотів переконати депутата не підтримувати питання щодо заправки на місці скверу, бо не було громадських слухань.
Наразі відомо, що ПП «Кіровоград-АЗС-4» звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність міського управління містобудування та архітектури, яке не видає фірмі містобудівні умови та обмеження. Підприємство вимагає документацію для проєктування об`єкта будівництва АЗК із пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів та АГЗП.
Втім, 16 серпня суд зупинив провадження у справі. З’ясувалося, що у червні цього року керівник Кіровоградської місцевої прокуратури в інтересах держави подав позов до Господарського суду області на міськраду Кропивницького та ПП «Кіровоград-АЗС-4».
Прокуратура клопотала про визнання недійсною додаткової угоди, яку міськрада уклала з фірмою по завершенню строку договору оренди цієї землі. Цією угодою від 20.04.2017 міськрада поновила ПП «Кіровоград-АЗС-4» договір ще на 10 років.
«Орендар фактично спірну земельну ділянку не використовує за цільовим призначенням. Службові особи Міської ради міста Кропивницький зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ПП «КІРОВОГРАД-АЗС-4», з метою отримання останніми неправомірної вигоди у вигляді продовження дії договору оренди ділянки без прийняття відповідного рішення сесією міської ради та без проведення земельних торгів уклали додаткову угоду, чим спричинено істотної шкоди інтересам територіальної громади міста Кропивницький», – йдеться у позовній заяві.
Натомість міськрада надіслала до суду відзив, переконуючи, що підприємство належно сплачує орендну плату.
5 липня Господарський суд зупинив провадження у справі. Як йдеться в ухвалі, наразі у Верховному Суді слухається справа про визначення повноважень прокуратури в частині представництва держави у подібних земельних спорах. Тож, із метою вироблення єдиної правозастосовної практики, суд ухвалив відкласти розгляд до ухвалення висновку Верховним Судом.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, засновником ПП «КІРОВОГРАД-АЗС-4» є В’ячеслав Едуардович Войтянов.
Водночас він значиться власником низки підприємств, а також директором ТОВ «ІШТАР-КАПІТАЛ», бенефіціаром якого є ПП «ІШТАР-АГРО». Раніше засновниками цієї фірми значилися Лідія та Петро Руденки, батьки депутата Кіровоградської облради з фракції «Опозиційна платформа-За життя» Дениса Руденка. Фірма прописана за адресою – вулиця Варшавська, 98а, де також зареєстроване ТОВ «Владлен В.Р.». Як писав «Без купюр», у цієї фірми орендувало виробничу базу підприємство, що виграло тендер на ремонт вулиці Тютюшкіна і яке пов’язане з функціонерами місцевого «Опоблоку», що нині переформатувався в «Опоплатформу-За життя».
Варто додати, що згідно з інформацією історичних змін засновників та керівників ПП «Кіровоград-АЗС-4», у рік, коли укладався договір оренди ділянки біля аеропорту, її очолював Юрій Володимирович Костюков. У цей же період чоловік очолював ПП «Штиль-Єлисаветград», яке згідно з інформацією системи Youcontrol, входить до групи компаній аграрного холдингу I&U Group, що належить Сергію Тарасову.
Бізнес-партнером Тарасова, за даними Держреєстру підприємців, є вищезгаданий депутат облради Денис Руденко. Вони значаться засновниками ПП «Юрікс», за адресою реєстрації якого по вулиці Декабристів знаходиться «Шо-бар».
Має фірма, що планує побудувати заправку, й більш історично віддалені зв’язки. Так у 2004 році керівником фірми була Римма Анатоліївна Виткалова, яка також раніше очолювала низку фірм із орбіти бізнесмена Миколи Онула.
На одне з таких підприємств оформлено оренду скверу 40-річчя Перемоги. Вона ж була засновницею ПП «Одісея-Кір», коли співзасновницею фірми числилась теща депутата міськради Віталія Бєлова Анна Остроушко.
До речі, коли питання зміни зонування для ПП «Кіровоград-АЗС-4» у 2018 році слухалося на земельній комісії, депутати Юрій Деркаченко та Віталій Бєлов чомусь вийшли та не голосували, а після заслухання питання знову повернулись до роботи комісії.
Нагадаємо, що свого часу Деркаченко та Бєлов входили до “групи впливу” подружжя політиків Онулів. Зокрема, Бєлов раніше очолював підприємство, що опікувалось дендропарком, який “контролюють” Онули. Що ж до Деркаченка, то він, як писали ЗМІ, свого часу працював у штабі “УДАРу”, під прапорами якого ця бізнесова родина намагалась повернутись у політику. Наразі обидва депутати офіційно не мають стосунку до бізнесу Миколи та Лариси Онулів.
Варто додати, що Римма Виткалова також числилась керівником ПП «Анюжел-Кір», співзасновником якого раніше був батько вищезгаданого депутата Дениса Руденка.
Нині цю фірму очолює Володимир Петрович Хоменко, який у минулому був керівником згаданого нами ПП «Іштар-Агро», а також ТОВ «Желен і Ко», яке вже фігурувало у публікаціях «Без купюр».
Зокрема на цю фірму оформлено земельну ділянку в Лісопарковій для будівництва таун-хаусів. Співзасновниками підприємства значаться Людмила Жовтобрюх, Микола Романяк, Анатолій Самсонов, Станіслав Рибальченко, а також бенефіціар аграрного холдингу «I&U Group» Сергій Тарасов.
Читайте також: Прокуратура відсудила землю біля аеропорту в Кропивницькому, яку чиновники передали без рішення сесії
Читайте також: У Кропивницькому земельну ділянку під АЗС хочуть повернути в комунальну власність
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: