У стані середнього ступеня важкості з підозрою на лептоспіроз госпіталізовано жителя Новоукраїнського району, повідомляє Обласний лабораторний центр.
Фахівцями ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться епідеміологічне розслідування цього випадку. За попередніми даними молодий чоловік не купався та не рибалив у місцевих водоймах, проте не виключається його інфікування від мишей чи пацюків, враховуючи, що мешкає він у приватному домоволодінні.
Нагадаємо, що це другий випадок, коли лікарі встановлюють діагноз лептоспіроз у цьому році.
По першому випадку підозри на захворювання лептоспірозом у мешканця Олександрійського району підтверджено лабораторно.
В лабораторії особливо-небезпечних інфекцій ДУ ««Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджена проба сироватки крові від захворілого, у якій виявлено збудник лептоспірозу – Leptospira Canicola.
Епідеміологічне розслідування цього випадку та лабораторне дослідження проби води із місцевої водойми, де рибалив чоловік тривають.
Як зазначає МОЗ України, лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.
Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі також може спричинити захворювання.
В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: