Улюблене взуття людини може багато про неї розповісти. Так, наприклад, спортивне взуття зазвичай обирають упевнені в собі люди, які зберегли молодість душі. Не менше значення має і колір. Білі кросівки роблять образ більш елегантним і доглянутим. Однак і доглядати за такою парою взуття буде важче, ніж за кросівками інших забарвлень. Хоч і не настільки складно, щоб повністю відмовитися від бажання купити собі таке взуття. Компанія Rbrn поділиться інформацією про те, як почистити свої білі кроси, забезпечити їм належний догляд і зберегти їхню привабливість якомога довше.
Очищення від плям
Чистити білі кросівки рекомендується регулярно – по можливості відразу ж після повернення додому, поки плями не встигли проникнути глибоко. Спочатку взуття очищається м’якою щіткою, потім вологими серветками або тканиною.
Для сильних забруднень підійде суміш з оцту, перекису і соди в рівних пропорціях. Також можна спробувати:
- лимонний сік;
- молоко з картопляним крохмалем;
- пральний порошок або відбілювач;
- оцет з ацетоном.
Будь-який з перерахованих засобів слід спочатку випробувати на малопомітній ділянці матеріалу. Чищення бажано виконувати в рукавичках.
Очищення від слідів жовтизни
У міру експлуатації білі кроси рано чи пізно пожовтіють. Однак це не означає, що відбілити кросівки якісно в домашніх умовах не можна. Для цього потрібно приготувати розчин з води, оцту і соди, налити в глибоку ємність і туди ж занурити взуття. Допускається використовувати відбілювач замість соди та оцту, але в складі не повинно бути хлорки. Вона погано впливає на текстильні деталі, тому краще не ризикувати.
Усунення подряпин
Подряпини завжди псують вид будь-якого взуття, але на білому вони найбільш помітні, оскільки в них накопичується бруд, який непросто потім вичистити.
Як можна ефективно позбавитись подряпин:
- зафарбувати спеціальною взуттєвою фарбою або альтернативним варіантом – лаком для нігтів білого кольору;
- використати канцелярський коректор (але це тимчасовий захід);
- зачистити лакове взуття ластиком.
Позбавлення від неприємного запаху
Кросівки навіть найвищої якості в процесі експлуатації можуть почати смердіти. Наприклад, якщо ходити в них увесь день поспіль або залишити в дуже замкнутому просторі, на кшталт сумки.
Існує відразу кілька способів як доглядати за білими кросівками, щоб позбутися запаху:
- Домашні засоби. Наприклад, приготувати розчин для чищення з соди та перекису. Також на ніч можна залишити в кросівках цедру цитруса або кілька чайних пакетиків. Врятує навіть котячий туалетний наповнювач.
- Заморожування. Пару взуття потрібно покласти у звичайний целофановий пакет і залишити на деякий час у морозилці або на балконі (якщо на вулиці зима). Однак потрібно врахувати, що для лакованих цей варіант марний.
- Пар. Підвищена температура ефективна проти бактерій. Для обробки потрібен пароочисник або праска з функцією відпарювання.
- Спеціальні засоби. Їх можна знайти у взуттєвих магазинах.
- Прання. Якщо обрано машинне, а не ручне прання, потрібно вибрати делікатний режим.
Прання білих кросівок
Насамперед перед початком прання потрібно звернути пильну увагу на матеріал основи. Якщо кросівки шкіряні, їх не можна прати в машинці. Такі безпечніше почистити вручну. Для шнурків і устілок рекомендується господарське мило. Останнє допоможе розібратися і з забрудненнями, і з можливим запахом.
У всіх інших випадках кросівки потрібно покласти в спеціальний сітчастий мішечок, і тільки потім відправити в машинку. Налаштування при цьому мають бути такими:
- режим – делікатний;
- температура – 30°С;
- віджимання – ні.
Випране взуття слід залишити в добре провітрюваному приміщенні, на відкритому повітрі. Виставляти їх на батарею небажано, оскільки матеріал може сісти, а підошва – тріснути.
Належний догляд за білими кросівками забезпечить їм гарний вигляд надовго.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: