2 березня Кіровоградська обласна рада прийняла рішення “Про визнання учасниками-добровольцями осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету України”. Це надасть можливість отримати певний рівень соціально-правового захисту на місцевому рівні воїнам-добровольцям, які на даний час знаходяться поза правовим полем та не мають права скористатися пільгами, передбачені українським законодавством.
Чому склалася така ситуація з добровольцями та як її вирішити, розповідаю у відео програми “Радіомайдан” (запис програми був до прийняття рішення про визнання добровольців у Кіровоградській області):
Кого визнають добровольцями?
– Відповідно до п. 1 рішення, це особи із числа мешканців Кіровоградської області, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів.
Хто конкретно відповідатиме за визнання добровольців?
– Буде створена обласна комісія з визнання учасників-добровольців.
Хто визначатиме склад комісії та порядок її роботи?
– Будуть прийняті Положення про обласну комісію та Порядок визнання добровольців, де будуть конкретизовані ці питання. Ці документи будуть затверджені розпорядженням голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації
Що це означає для добровольців?
– Після того як механізм запрацює, добровольці зможуть скористатися місцевими пільгами.
Які це місцеві пільги?
– Дане питання буде конкретизоване у змінах до Комплексної програми підтримки учасників АТО в Кіровоградській області, оскільки на даний час такої категорії осіб, які учасники-добровольці поки що немає.
Чим відрізняється статус учасника бойових дій від статусу учасника-добровольця?
– Статус УБД – це всеукраїнський статус, який надається загальнодержавними органами. Статус добровольця на певній території – це компетенція місцевих органів.
Що далі робити добровольцям?
– Відповідно до інформації, зазначеної на сторінці Центр надання допомоги учасникам АТО Кіровоградської ОДАвсім добровольцям рекомендують звернутися за телефоном: – 0500 298 222, 0980 298 222 та зареєструватися як кандидат на отримання статусу добровольця АТО. Надана інформація дасть можливість визначити приблизну кількість претендентів на отримання статусу добровольця на території Кіровоградщини.
Замість висновків:
Це дуже правильне рішення, яке вже давно назріло. Я вітаю всіх добровольців, ветеранів та громадськість з його прийняттям.
Хочу подякувати депутатському корпусу Кіровоградської обласної ради, працівникам Кіровоградської облдержадміністрації за роботу та вирішення цього питання.
Хочу також завдячити всім, хто розробляв , ініціював це рішення і робив все можливе, щоб воно було прийнято, зокрема Vadim Nikitin (Центр надання допомоги учасникам АТО Кіровоградської ОДА), Людмила Гуріна (Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО) та багатьом іншим – кожному, хто про це інформував і доклав своїх зусиль. Внесок кожного є важливим!
Читайте також: Для кого з членів сімей загиблих військових продовжують діяти пільги на проїзд
Читайте також: За яких умов учасники АТО та їхні діти мають право на соціальні стипендії
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: