Сьогодні на Балашівському кладовищі поховали місцевого бізнесмена Олега Крикуненка. Як вже повідомляв «Без купюр», у листопаді минулого року Кропивницький сколихнули спочатку новина про його загадкове зникнення, а потім звістка про шокуючу знахідку в одній із посадок поблизу села Лісного Кіровоградського району. 12 листопада місцеві грибники знайшли спалену автівку з понівеченим вогнем до невпізнаваності тілом. Але тільки через два з половиною місяці, 22 січня, припущення, що це тіло саме 53-річного Олега Крикуненка, підтвердили результати експертизи ДНК Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Правоохоронці кваліфікують злочин, як умисне вбивство з корисних мотивів (п.6 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України). Адже, як ідеться в ухвалі Ленінського районного суду Кропивницького від 20 грудня, якою слідчим у справі надано дозвіл на доступ до документів і речей мобільних операторів, Олег Крикуненко займався обміном валюти, скупкою та продажем золота. 7 листопада, незадовго до того, як із ним пропав зв’язок, був на своєму робочому місці біля магазину «Август» по вулиці Попова та мав при собі пристойну суму грошей і золоті прикраси, на що, за логікою правоохоронців, могли спокуситися вбивці чи вбивця.
Проте не все так очевидно й однозначно з цією версією, як здається. Адже за словами дружини Олега Крикуненка, злочинці чи злочинець чомусь погребували золотом, і в спаленій автівці було знайдено чимало пошкоджених вогнем прикрас, та й на тілі загиблого залишилися золоті ланцюжки, браслети й перстні на пристойну суму, що теж могли послужити поживою для грабіжників. Версію ж про те, що Олег Крикуненко міг стати жертвою, наприклад, перерозподілу сфер впливу в місті, його колеги категорично заперечують. Кажуть, що ще з початку двохтисячних працюють спокійно й не мають проблем із місцевим криміналітетом. А на запитання, хто тоді «кришує» «валютний бізнес» у Кропивницькому, багатозначно посміхаючись відповідають, що це далеко не кримінальні структури. Припущення, що вбивство Олега Крикуненка має щось спільне з аналогічним убивством «валютника», якого також спалили у власній машині на початку 2000-их в районі Масляниківки, теж відкидають і колеги й правоохоронці. Наші ж джерела пояснюють, що підозрюваним у вбивстві Анатолія Шапачі була відома в місті людина «при погонах», яка сьогодні з певних причин ніяк не може бути причетною до нещодавнього хоч і подібного за почерком епізоду. Очевидно, що саме статус підозрюваного «завадив» тоді правоохоронцям розкрити резонансне вбивство валютника. Проте не виключено, що й до вбивства Олега Крикуненка також причетні «статусні» люди, й це, на думку його дружини і колег, також може завадити розкриттю злочину. Не зважаючи на сумнівну легальність валютного бізнесу, яким займався покійний, серед його клієнтів було багато поважних людей при грошах і посадах, у тому числі й при погонах. Та ні їхній статус ні хороші стосунки з Олегом, не могли його примусити посадити когось із них до своєї машини.
«Ми починали з ним працювати ще в дев’яності. Але через деякий час він обзавівся серйозними клієнтами і зв’язками, став триматися більше сам по собі”, – розповідає один із колег. – “Останні роки ми з ним у цьому бізнесі і поруч не стояли. В нас може бути кілька клієнтів за цілий день, а в нього завжди був потік. Було навіть таке, що клієнти стояли в черзі. При чому, за його ж словами, непрості люди – працівники прокуратури, чиновники обладміністрації та інші. Не зважаючи на їхній статус, Олег нікого не садив до свого автомобіля. Не тільки тому, що наша справа вимагає пильності, а тому, що взагалі був дуже обачним й акуратним. Пам’ятаю, що одного разу навіть, якийсь чоловік стояв до нього в черзі під дощем із пакетом грошей».
У день зникнення, за словами очевидців, він поїхав від магазину «Август» раніше, ніж зазвичай, десь о 15:15 – 15:30 у бік Соколівки. Куди саме – нікому не сказав. Але люди, які його добре знають, кажуть, що він не міг просто так поїхати за місто, коли сутеніло. Якщо ж і поїхав до когось у справах, то тільки до того, кого дуже добре знав і довіряв, і то за умови, що мова йшла про серйозну суму грошей.
«Заради 5-10 тисяч доларів він у кінці дня точно нікуди не поїхав би», – кажуть колеги.
А зважаючи на те, що о 17 годині він пообіцяв дружині забрати з дитсадка доньку, то, вочевидь, розраховував швидко впоратися зі своїми справами.
«Близько п’ятої вечора мені зателефонувала дружина Олега, Тетяна, і запитала, чи не знаю, де він і чому не бере трубку, оскільки мав заїхати за дитиною в дитсадок, але не заїхав і на телефонні дзвінки не відповідав. У те, що кажуть, що вона нібито причетна до вбивства, я особисто не вірю. Знаю, як вони познайомилися, Таня з Рівного Новоукраїнського району, він її привіз у місто, матеріально забезпечував… Для чого їй було це робити? Не знаю, як вона тепер буде сама з дитиною».
Тетяна теж каже, що залишалася з малолітньою дитиною без засобів до існування, оскільки наразі не працює. Ще й правоохоронці не визнають дитину однією з потерпілих сторін у даному кримінальному провадженні навіть не зважаючи на ухвалу суду. За таких обставин чотирирічна донька Олега й Тетяни Дар’я не має права на частку майна батька, вилученого правоохоронцями на місці злочину (йдеться, зокрема, про золоті прикраси). Слідчий СУ ГУНП в області Фільштейн у своїй постанові обгрунтовує відмову визнавати дівчинку теж потерпілою стороною тим, що вона ще не має процесуальних прав та не може сама написати заяву з проханням визнати її потерпілою. А без “бумажки”, як співається у “пісеньці бюрократа”, в нашій країні ви самі знаєте хто… І хоч Ленінський районний суд виніс ухвалу про скасування постанови слідчого, епопея з визнанням малолітньої доньки вбитого Олега Крикуненка потерпілою стороною, за словами Тетяни, триває. Щодо вбивства Олега, Тетяна також переконана, що це скоїв хтось із його близького оточення або клієнтів, яким він дуже довіряв.
«Поїхати до когось незнайомого він не міг, це не було в його правилах, – розповідає дружина, Тетяна Крикуненко. – «Це міг бути тільки хтось, кого він знає не рік і не два… Всі інші приїздили до нього на роботу. Востаннє телефон приймав сигнал біля Катеринівки Кіровоградського району. Серед наших друзів і знайомих нема нікого, хто живе тут чи взагалі десь за цим маршрутом. Він не міг поїхати туди сам за кермом, та ще й з грошима».
Яка сума грошей могла бути при ньому, Тетяна не знає. Того дня її збентежило те, що з Олегом не було зв’язку, коли він, як зазвичай, мав заїхати за нею, щоб забрати з дитсадка доньку. Тоді вона почала дзвонити знайомим, але так і не дочекавшись чоловіка, о півночі звернулася до поліції з заявою про зникнення людини. І не чекаючи допомоги правоохоронців, Тетяна разом із знайомими самі проводили пошуки, «прочісуючи» посадки неподалік Кропивницького. Про те, як просувається розслідування вбивства, рідним нічого не відомо.
«Я навіть не знаю, чи є в слідства підозрювані. Спочатку підозрювали мене, вилучали телефон, а також сказали пройти перевірку на поліграфі», – розповідає жінка. – «Мене ще здивувало, що аж через три тижні після того, що трапилося, а не за гарячими слідами. І ось нещодавно спілкувалася з людиною, яку допитали тільки недавно, практично через два з половиною місяці. Результатів експертизи ДНК теж на сьогоднішній день могло не бути, якби я сама не відвезла матеріали до Вінницького експертно-криміналістичного центру. Бо поліцейську машину треба було чекати два тижні».
Наразі слідчим відомо, з ким востаннє Олег Крикуненко спілкувався по телефону, що випливає з ухвали Ленінського суду від 20 грудня минулого року про доступ слідчих до речей мобільних операторів, що є в єдиному реєстрі судових рішень. В судовій ухвалі також сказано, що в ході відпрацювання встановлено, з яких номерів йому телефонували наприкінці робочого дня та могли призначити йому зустріч за межами міста. Йдеться про трьох осіб. Також відомо, що у салоні власного авто того вечора Олег Крикуненко спілкувався зі своїм троюрідним братом. Перевірити електронні бази операторів слідчі мали до 20 січня., ‘До вбивства Олега Крикуненка, якого спалили разом із авто, причетні люди з близького оточення або VIP-клієнти?’, ‘В судовій ухвалі також сказано, що в ході відпрацювання встановлено, з яких номерів йому телефонували наприкінці робочого дня та могли призначити йому зустріч за межами міста. Йдеться про трьох осіб.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: