Обласне комунальне виробниче підприємство «Дніпро-Кіровоград» перейшло на технологію власного приготування та дозування гіпохлориту натрію – реагенту, яким знезаражують воду в процесі підготовки.
Після тимчасової зупинки монополіста зрідженого хлору та товарного гіпохлориту «Дніпроазот», а згодом підвищення вартості його продукції вшестеро, в ОКВП «Дніпро – Кіровоград» вирішили створити власні лінії виробництва гіпохлориту натрію. Тож на кошти Світового банку на насосній станції «Зона-1» біля Кропивницького запустили міні-завод з виробництва гіпохлориту натрію. Виробництво нешкідливе для працівників та довкілля.
Якість та окислювальна здатність гіпохлориту натрію власного виробництва значно вища за якість покупного, кажуть на підприємстві. До того ж, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний втрачає аж до п’яти відсотків своєї концентрації вже за місяць зберігання.
Сучасне обладнання, що використовується на виробництві, не потребує частої заміни електродів – їхній ресурс роботи становить до 15 років, а це зменшує амортизаційні витрати. Повністю установка окупиться приблизно за три роки.
– Перехід на електролізний гіпохлорит дозволяє підприємству вирішити одразу два важливих питання – це і зменшення собівартості підготовки води, і страхування від ризику екологічної катастрофи у разі перебоїв з постачанням реагентів, – зазначає генеральний директор ОКВП «Дніпро – Кіровоград» Роман Ілик. – Такий гіпохлорит у три-чотири рази дешевший за той, який ми закуповували.
Наразі триває монтаж та налаштування ще двох таких електролізних установок – в Олександрії та Знам’янці. Їх запустять протягом червня. Реалізація цих об’єктів коштує майже 25 мільйонів гривень.
У Кропивницькому – найвищий тариф на воду серед обласних центрів України
Чому в Кропивницькому вищий тариф на воду, коли зросте ще та наскільки. ВІДЕО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: