“Дніпро-Кіровоград” розпочало масштабний проєкт із заміни запірної арматури на водогонах та насосних станціях водоканалів Кропивницького, Світловодська, Олександрії, Знам’янки та Смоліного.
Про це повідомили в пресслужбі підприємства.
“Простіше кажучи – ми міняємо засувки. На трубопроводах різних діаметрів вони виконують таку саму функцію, як і домашні крани у вас у квартирах – перекривають і відкривають воду. Більшість цих засувок на водоканалах прослужило від тридцяти років до півстоліття без ремонту. Відтак у потрібний момент перекрити воду на якусь окрему вулицю не вдається – «кран» не тримає і доводиться зневоднювати цілий район”, – пояснюють на підприємстві.
Загалом заміни потребують сотні засувок, лише в обласному центрі – 150 штук. Протягом найближчого року їх поступово мінятимуть. Причому витрачаючи на це уп’ятеро менше, ніж коштує нова засувка. Адже цього літа на Кіровоградщину переїхало машинобудівне підприємство з Донеччини.
Окупанти розбомбили їхні цехи, а вцілілі станки доводилось вивозити під обстрілами. Прихисток переселенцям надали колеги — машинобудівники з Олександрії. Однак релокованому підприємству довелося міняти профіль.
Раніше вони ремонтували оснащення шахт для гірників, нині ж перепрофілювалися на реставрацію та капітальний ремонт арматури для підприємств критичної інфраструктури. У тому числі й для водоканалів.
Як розповів виконуючий обов’язки генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександр Пісний, вже замовили у релокованого підприємства капітальний ремонт і реставрацію кількох партій.
“Результатом дуже задоволені. Чавунні засувки, реставровані підприємством, не відрізняються від нових, на них є гарантія і вони прослужать довгі роки. Чимало з них вже встановлені на мережах та насосних станціях. Натомість нові засувки є лише закордонного виробництва, вони не підходять до наших труб розмірами, кріпленнями — фахівцям на місці доводиться все «переварювати». І коштують дуже дорого: близько 200 тисяч гривень штука. Отже, ми вирішили водночас допомогти вижити переселенцям і собі зекономити чимало грошей. Умовно за ті самі кошти замість 10 нових засувок ми встановимо 50 реставрованих фактично до первісного стану.»
Як відбувається реставрація чавунних засувок – дивіться на відео.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: