Микола Романюк, керівник “Дніпро-Кіровоград”, вчора під час брифінгу зауважив, що тариф на послуги підприємства не підвищували з 2021 року, і тому як вихід для нього бачить дотацію з бюджетів місцевих громад.
“Нинішній тариф не переглядався з 2021 року. Відтоді у рази подорожчали чи не усі складові тарифу. Тепер тариф на воду покриває 70 відсотків витрат підприємства, а на водовідведення – 90 відсотків. Якби не фінансова допомога громад Кропивницького, Знам’янки та Смоліного, а також Кіровоградської обласної ради, то підприємство опинилося б на межі зупинки. Наступного року, якщо регулятор не встановить економічно-обґрунтований тариф, то ОКВП “Дніпро-Кіровоград” проситиме 200 млн. бюджетної підтримки, щоб вижити”, – наголосив він.
Микола Романюк зазначив, що міжнародні партнери ЮНІСЕФ та МОМ профінансували закупівлю реагентів для очищення води на 50 млн гривень.
Також він розповів, що у разі блекаутів завдяки 30-ти дизель-генераторам, встановлених на насосних станціях, підприємство протягом доби зможе подавати воду абонентам.
“Невеликі генератори на підвищувальних насосних станціях (зокрема в районі Полтавської, Примаченко, Сегменту) переключаться на резервне джерело живлення автоматично. На потужніших насосах – в ручному режимі переводитимуть енергетики”, – додає Микола Романюк.
Якщо блекаут триватиме довше, то абонентам розвозитимуть воду з місцевих джерел. На свердловинах теж встановлені генератори. Води з місцевих джерел вистачає на покриття 20-25 відсотків загальної потреби.
Зараз реалізують проєкти за гроші світового банку. Зокрема, завдяки модернізації насосних станцій підприємство вже суттєво економить електроенергію.
“За підрахунками фахівців, завдяки цьому вже наступного року ОКВП споживатиме орієнтовно на 20 відсотків електроенергії менше, ніж у попередні роки. Однак в гривневому еквіваленті ця економія непомітна, адже вартість електроенергії для водогону зросла у 6 разів”, – розповідає заступник гендиректора.
За словами Миколи Романюка, ситуація з водовідведенням в обласному центрі покращується. Щодня служба водовідведення усуває зо три десятки засмічень, працює каналопромивний мулосос, який протягом двох місяців ремонтували. До загострення ситуації з водовідведенням призвело ще й те, що каналізаційні колектори потребують заміни. Цього року відбувається реконструкція колекторів на вулиці Херсонській, Героїв України та Братиславській.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: