Арсен Мартиросян, підозрюваний у вбивстві чоловіка, до 30 серпня знаходитиметься під вартою. Як писав «Без купюр», його затримали після майже двох років переховування 9 липня в центральній частині міста.
Нагадаємо, подія сталася у ніч на 2 листопада 2016 року біля клубу «Вельвет». Денис Головань і Роман Копосов, який кілька днів як повернувся з Донбасу, вийшли з клубу й почули крики дівчини. Як тоді повідомляли ЗМІ, вирішили заступитися. Денис Головань отримав два кульові поранення. Медики не змогли врятувати йому життя. Романа Копосова також з пораненням госпіталізували.
«Без купюр» дослідив судові рішення у справі. Так, згідно ухвали Кіровського райсуду про обрання запобіжного заходу, Мартиросяну інкримінують вчинення злочину за ч.1 ст.115 (умисне вбивство), ч. 2 ст. 15 (закінчений замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох, або більше осіб). Справу веде прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури Олена Ремез.
Сторона обвинувачення на суді наполягала на обранні запобіжного заходу, пов’язаного із обмеженням волі та невизначення застави, оскільки обвинувачений тривалий час переховувався. Підозру про злочин слідчі оголосили наступного дня після вбивства – 2 вересня 2016 року його матері.
Захист Мартиросяна заперечував щодо кваліфікації злочину.
«Підозрюваний проти задоволення клопотання не заперечив. Вказав, що вину визнає частково. Захисник вказав, що погоджується з прохальною частиною клопотання щодо тримання під вартою підзахисного на час досудового слідства. Зазначав, що не погоджується з кваліфікацією інкримінованого підзахисному злочину, оскільки виникла ситуація між підозрюваним та потерпілим сталася через неправомірних дій останнього, тобто була ним спровокована», – йдеться в судовій ухвалі.
Також з судових ухвал відомо, що правоохоронці отримували доступ до інформації про телефонні розмови Мартиросяна з родичами й дозвіл на обшук його житла.
Довідково: злочин, передбачений п. 1 ч. 2 ст. 115 КК України у вчиненні якого підозрюється Мартиросян, є особливо тяжким, санкцією частини статті передбачено позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років, або довічним позбавленням волі, злочин передбачений ч. 1 ст. 115 КК України є також особливо тяжким, санкцією частини статті передбачено позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.
Ми також дослідили доступні в реєстрі рішення, де Мартиросян фігурував раніше. Так, за два місяці до фатальної події, суддя Кіровського райсуду Олександ Куценко закрив кримінальне провадження щодо Мартиросяна, якого звинувачували у груповому побитті людини. На зупинці «Обласна лікарня» він з ще одним учасником побив ногами людину. Підставою закриття провадження стала відмова потерпілого від обвинувачення й примирення з нападником. До речі, до заключного засідання суддя Куценко змінив Мартиросяну запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.
Окрім цього, як повідомляв на своїй сторінці у Фейсбуці друг постраждалого внаслідок стрілянини під «Вельветом», волонтер Олексій Тітов, підозрюваний фігурував у ще кількох кримінальних провадженнях, пов’язаних із нанесенням тілесних ушкоджень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: