Депутати Кіровоградської обласної ради сьогодні, 30 березня, підтримали проєкт рішення про звернення до Верховної Ради України щодо перейменування області.
“Це питання завершення процесу декомунізації області. Є позитивний висновок Конституційного суду від 2019 року, який говорить про те, що можна внести такі зміни до Конституції України, це буде правильно і законно. І я думаю, що нам треба висловити свою позицію, щоб підштовхнути депутатів Верховної Ради зібрати 300 голосів у парламенті за це питання. Щоб процес був завершений. Бо вже п’ятий рік перейменування обласного центру. І я думаю, що настав час перейменувати й область. Щоб вона наша українська область нарешті мала нашу українську назву”, – зазначив з трибуни заступник голови обласної ради, екснардеп Дмитро Лінько.
Депутат обласної ради і екснардеп Олександр Горбунов, який відстоював у Верховній Раді минулого скликання питання перейменування Кіровограда в Кропивницький, прийшов до сесійної зали з п’ятьма колосками.
Він пояснив, що вони символізують так званий закон “Про 5 колосків”, згідно з яким у 1932-1933 роках селян засуджували за кілька зернин, зібраних на колгоспних полях. Олександр Горбунов закликав позбутися символів радянського ярма, яке уособлює в тому числі Сергій Кіров, ім’я якого ще носить область.
“Чому Кропивницький і Кропивницька область? При всіх РДА пройшли громадські слухання, на яких визначилися, що область має змінити назву на “Кропивницька”, як і обласний центр”, – заявив він. –
За його словами, територія повинна отримати українську ідентифікацію.
Крім того депутатский корпус закликали ініціювати перейменування області і громадські активісти.
Натомість депутат та колишній перший заступник голови ОДА Віктор Серпокрилов вважає, що Кіровоградщина невдовзі може зникнути з карти, бо за 30 років втратила значну частину населення і економічний потенціал. А тому, на його думку, перейматися треба саме цим.
Проте більшість депутатів підтримали проєкт рішення про звернення до ВР.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: