Вчора, 24 липня, колегія Кропивницького апеляційного суду в складі Віктора Онуфрієва, Демяна Іванова та Людмили Ткаченко мала розглянути апеляційні скарги прокурора відділу прокуратури Кіровоградської області Євгена Черевка на ухвали Ленінського районного суду Кропивницького про обрання запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту трьом підозрюваним у кримінальному провадженні щодо спроби рейдерського захоплення сільгоспкооперативу “Україна” села Млинок Онуфріївського району. В апеляційній скарзі прокурор просить переглянути ухвалу райсуду щодо домашнього арешту та відправити на час розслідування фігурантів справи Станіслава Куровського, Сергія Головатого та Станіслава Сорокуна в СІЗО на 60 діб.
За клопотанням адвоката Олександра Сердюка, який брав участь у засіданнях щодо всіх трьох підозрюваних, суд долучив до матеріалів справи характеристику на Сергія Головатого від квартального та з підприємства, яке той очолює. А також документи, що підтверджують низку хронічних хвороб, зокрема, цукрового діабету другого типу, гіпертонії, атеросклерозу судин серця та нижніх кінцівок 61-річного Станіслава Куровського, котрий, як писав “Без купюр”, є співзасновником кооперативу та очолював його з вересня 2018 по лютий 2019 року. Як стало відомо під час засідання, екс-керівник обзавівся аж трьома адвокатами, проте на засіданні були присутні двоє з них – Олександр Сердюк та Тетяна Комаха.
Крім того до суду з’явився депутат Олександрійської районної ради від “Радикальної партії Олега Ляшка” Микола Григор, котрий, як заявив адвокат, готовий взяти на поруки Сергія Головатого.
Захисники та один із підозрюваних Станіслав Сорокун також мають намір оскаржити обрані Ленінським судом запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та добитися домашнього арешту лише в нічний час, проте надіслані поштою апеляційні скарги на момент засідання не надійшли до суду. Крім того, як зазначив адвокат Сердюк, у нього не було змоги ознайомитися зі скаргою прокурора та відповідно підготувати пояснення і заперечення. Зважаючи на те, що апеляційні скарги з одного питання від обох сторін, обвинувачення та захисту, слід розглядати одночасно, колегія судів перенесла розгляд на понеділок.
Прокурор Черевко після засідання анонсував присутньому журналісту “Без купюр” сенсацію, проте такою вже можна вважати активність самої прокуратури в справі про рейдерство. Адже у більшості відомих загалу випадків рейдерських захоплень підприємств та земельних паїв у Кіровоградській області навіть не оголошено підозр. Ймовірно, мова йде про матеріали негласних слідчо-розшукових заходів, зокрема, відеофіксації, про яку йшлося під час засідання в Ленінському районному суді.
Як повідомляла прес-служба прокуратури області, 12 липня правоохоронці затримали осіб при спробі передати державному реєстратору Віталію Смаліусу 5 тис. дол. США за реєстрацію зміни складу засновників та переобрання директора сільськогосподарського кооперативу.
В обробітку СВК “Україна” понад 2300 гектарів землі. Станіслав Куровський у коментарі журналісту заявив, що нинішній керівник Михайло Різник сам став на чолі підприємства майже в рейдерський спосіб, переконавши членів кооперативу ввести його до складу засновників в обмін на обіцянки про інвестиції. Проте з часом, за словами Куровського, домігся виведення зі складу засновників багаторічного керівника кооперативу, йому ж дав покерувати лише 5 місяців, потім сам очолив підприємство та став господарювати на свій розсуд.
Щоб повернути контроль над кооперативом, він пристав на пропозицію Сергія Головатого провести збори засновників та включити до їхнього складу ще двох непідконтрольних Різнику осіб, аби забезпечити більшість голосів під час прийняття рішень. Що й було зроблено. На зборах були присутні троє з п’яти засновників. Протокол підписали голова та секретар зборів і засвідчили його в нотаріуса. Справа залишалася за держреєстратором, якого Куровському також порадив Сергій Головатий. Проте той не зареєстрував зміни у складі засновників і звернувся до правоохоронців із заявою про пропозицію хабара.
Адвокат підозрюваних Олександр Сердюк вважає, що це була провокація правоохоронців, і що давати хабар держреєстратору не було жодної потреби, оскільки, на його думку, протокол зборів складено без порушень. Отож звинувачення в пропозиції неправомірної вигоди посадовій особі(ст.369 ККУ)відкидає.
Водночас, як уже повідомлялося, прокурор іншої думки. Він наполягав на тому, що в протоколі мали бути підписи усіх учасників зборів, а не лише голови і секретаря.
На запитання журналіста про те, як він познайомився з Сергієм Головатим, котрий фігурував у рейдерських скандалах, Станіслав Куровський відповів, що через спільних знайомих і що той надавав юридичний супровід підприємству. Про те, що “помічник” не раз був помічений під час конфліктів, пов’язаних із рейдерським захопленням підприємств, клянеться, що нічого не знає. А також стверджує, що не знає ні прізвищ ні самих людей, яких Головатий пропонував внести до складу засновників.
Довідково зазначимо, що Сергій Головатий, який є керівником та співзасновником ТОВ «Євроагрохолдинг», ТОВ «Хортиця», ТОВ «Роялті С», ПП «Олександрійський юридичний центр» та низки інших, фігурував у рейдерських скандалах. Зокрема, йдеться про спробу рейдерського захоплення СВК «Агрофірма Маріампольска» з села Луганка Петрівського району.
Як писав «Без купюр», шляхом шахрайської перереєстрації, підприємство змінило керівників та засновників. Тоді Головатий був серед осіб, які прибули до села, аби пояснити працівникам позицію «нового» керівництва. Але розмови не вийшло, приїжджих побили й облили зеленкою. У результаті агрофірма поновила корпоративні права.
Окрім цього прізвище Головатого фігурувало в контексті подібних ситуацій з рейдерським захопленням у 2016 році СФГ «Роксана» і ПСП ім. Димитрове з Вільшанського району. У результаті перереєстрацій бенефіціаром агропідприємств стало ТОВ «Євроагрохолдинг» Головатого, а згодом офіційно шляхом продажу корпоративні права ПСП перейшли підприємцю, депутату Петрівської сільради Ростиславу Вакулику. Той у свою чергу зареєстрував так зване підприємство-клон – однойменну фірму з іншою організаційною формою ПП «ПСП ім. Димитрове». У результаті сутичок за агропідприємство з господарства реальних власників тітушки вивезли тонни збіжжя, а значну частину паїв, що були в обробітку ПСП перереєстрували на підприємство-клона. Також відомо, що у 2018 році Мін’юст блокував держреєстратору Смаліусу доступ до держреєстру.
«Без купюр» повідомлятиме про перебіг розгляду справи.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: