Учора, 15 серпня, Кропивницький апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу депутата Кіровоградської облради, засновника ТОВ «Бублик і Ко» Ярослава Бублика щодо обрання йому запобіжного заходу. Адвокат депутата просив Апеляційний суд змінити запобіжний захід з тримання під вартою, який йому призначив Ленінський райсуд, на особисте зобов’язання чи домашній арешт. Втім колегія суддів не задовольнила скаргу, залишивши Бублика за гратами.
Як писав «Без купюр», чоловік обвинувачений у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст. 190 ККУ (шахрайство). Згідно з матеріалами досудового розслідування, Ярослав Бублик позичив у свого колеги-депутата облради Костянтина Каспрова на три тижні значну суму коштів й обіцяв повернути з відсотками. Кошти нібито збирався використати для купівлі доларів США у Національному банку України за низьким курсом та продати на ринку за вищим курсом. За даними слідства, мова йде про понад 8 млн. грн., які зняли з рахунків підприємства дружини Каспрова. Проте позичені гроші депутат віддав іншим особам із числа двадцяти п’яти осіб, як погашення відсотків за боргами перед ними та витратив на власні потреби.
Наразі обвинувальний акт у справі передано до Ленінського райсуду Кропивницького, триває розгляд по суті. З минулого року суди продовжували обвинуваченому термін запобіжного заходу – утримання під вартою, або внесення 8,3 млн. грн. застави.
Учора Бублик та його адвокат клопотали про зміну запобіжного заходу, стверджували, що вина не доведена, на його утриманні двоє неповнолітніх дітей і хворий батько. Депутат стверджував, що розгляд справи по суті затягується, оскільки 9 разів відкладався допит потерпілої. Власне шахрайство заперечував, говорив про політичне підґрунтя справи.
Адвокат Бублика Віктор Осєтров, який, до речі, раніше працював суддею в Апеляційному суді, але звільнився в процесі проходження кваліфікаційного оцінювання, стверджував, що при врученні підозри його клієнтові порушено процесуальні вимоги. Мовляв, повідомлення про підозру вручив слідчий ГПУ, а не Генпрокурор чи його заступник, як того вимагає законодавство.
Захист наполягав, що справа має розглядатися у цивільно-правовому процесі, а не кримінальному, адже йдеться про господарські відносини. Зі слів адвоката, депутату інкримінують три випадки шахрайства. Зокрема, отримання 8,4 млн. грн. поворотної позики і правової допомоги від підприємства. Вочевидь, йдеться про ТОВ «Світ олія», що записане на дружину депутата Каспрова. Адвокат вказував, що слідством не доведено намір Бублика не повертати вказані позики, а строки договорів, у яких прописано зобов’язання віддати кошти, не збігли. Другий випадок пов’язаний із заявою фізичної особи про неповернення Бубликом 85 тис. дол. Проте, за його словами, вказана особа працювала охоронцем і не мала таких коштів, аби позичати. У третьому випадку постраждалою є жінка, яка доводиться кумою Бублику, а також була його довіреною особою на виборах. Зі слів адвоката, з цією особою його клієнт має фінансові взаємовідносини ще з 2012 року і завжди повертав їй позичені кошти з відсотками.
Прокурор натомість заперечував щодо задоволення апеляційної скарги, переконував, що чоловік вводить суд в оману, до затримання ухилявся від отримання повідомлення про підозру, тому був оголошений у розшук з метою приводу. Він заперечив, що при врученні підозри були порушення, і зазначив, що цю обставину досліджено в судах раніше. Допит свідка зі слів прокурора, затягується через те, що жінка працює за кордоном, проте два засідання, на яких її мали допитати через відеозв’язок відклали саме через клопотання Бублика. Прокурор наголосив, що в суді вже дослідили матеріали негласних слідчих розшукових дій під час яких записано, як Бублик підтверджував отримання позик і небажання їх повернення. За версію слідства, позичені кошти депутат не використовував у підприємництві, а витратив на власні потреби. Договори з підприємством дружини Каспрова прокурор пояснив тим, що між депутатами була домовленість про позику грошей, а документи були формальною складовою, як гарантія. Вказував, що наразі у справі не допитано потерпілу, а, отже, у разі зміни запобіжного заходу є ризик впливу обвинуваченим на свідків.
Коментуючи твердження прокурора, Ярослав Бублик заявив, що його розшук був «штучно створений». Він доводив, що не ховався. Щодо матеріалів негласних слідчих розшукових дій, вказував, що розмова, яка мала місце у київському ресторані, проходила під тиском. Нібито його змусили щось підписувати і зізнатися в отриманні грошей, але, з його слів, навіть тоді наполягав, що справа має вирішуватися шляхом господарського спору.
Також Бублик виклав власну версію його кримінального переслідування. Депутат списав шахрайство на політичне переслідування і заявив, що до цього має стосунок нардеп Костянтин Яриніч.
«Де-факто ситуація полягає у тому, що у мене виник конфлікт з народним депутатом Костянтином Яринічем і цю справу сфальсифіковано під його тиском. …З допомогою цієї справи мене закрили під вартою. До цього на мене здійснювався тиск. Мене закривали у готельних номерах, проводилося багато зустрічей з якимись людьми, вимагалося підписувати певні документи», – пояснював він суду.
Реагуючи на репліку Бублика, прокурор зазначив, що той намагається уникнути покарання, а тому вводить суд в оману. Політичне переслідування, зі слів прокурора, малоймовірне, оскільки він був депутатом правлячої партії «БПП».
На запитання журналіста «Без купюр» стосовно деталей конфлікту з Костянтином Яринічем Ярослав Бублик не конкретизував, лиш стверджував, що він пов’язаний зі спільним бізнесом. На уточнювальне запитання, про який бізнес ідеться, оскільки Яриніч офіційно не володіє жодним підприємством, обвинувачений сказав, що це медична сфера і продаж криптовалюти.
«Був спільний медичний бізнес, але я відмовився ним займатися, адже це порушує мої моральні принципи. По-друге, конфлікт пов’язаний з бізнесом, яким я займався – торгівля активами за кордоном і на ринку криптовалюти. Мабуть, людині було мало коштів і захотіла отримати цей бізнес повністю», – заявив обвинувачений.
Будь-яких доказів своїм словам Бублик не надав. На питання журналіста запевняв, що передасть докази суспільству тоді, коли вийде з-під варти. І, взагалі, готовий вийти з Яринічем на теледебати чи боксерський ринг, аби довести правоту. Чому він не звернувся із заявою до правоохоронних органів, якщо мав докази зловживань нардепа, Бублик не конкретизував, лиш пообіцяв це зробити як тільки опиниться на волі.
«Без купюр» звернувся до згаданого Костянтина Яриніча за коментарем. Нардеп сказав, що заяви Ярослава Бублика є нісенітницею, а до його боргових справ він не має стосунку.
«Це повний абсурд, не знаю, навіть, як коментувати. Ніколи спільного бізнесу з паном Бубликом у нас не було. Для мене це несподіванка і якась нісенітниця. До цього він нічого не говорив, а тут з’явилась якась нова інформація? Абсолютно об’єктивно, як ще народний депутат, даю інформацію – ніякого спільного бізнесу з паном Бубликом ніколи не було і не буде, ні про яку криптовалюту нічого не знаю, та й не розумію, як вона працює. Ніякого конфлікту в мене з Бубликом ніколи не було. Наскільки я знаю, він сів за грати через те, що брав гроші у людей і не повертав їх», – повідомив нардеп.
У разі доведення вини, Бублику загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років із конфіскацією майна. Водночас до вироку суду особа вважається невинуватою.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: