Наша команда від Павлиської селищної громадської організації “Сакура” у складі: Кшановської Тамари, Постільняк Діани та Сокуренко-Петрової Аліни успішно пройшла конкурсний відбір та була запрошена до участі у проекті «Давай зміни», який реалізує громадська організація «Відкритий простір».
Основною метою проекту є підготовка фахівців з управління громадськими проектами, використовуючи досвід як успішних підприємців, так і громадських діячів, які виступають тренерами і спікерами проекту.
Проект проходить за підтримки Global Project Partners в межах програми «Східне партнерство» за фінансування Міністерства Закордонних Справ Німеччини.
Дві групи учасників по 20 осіб кожна беруть участь у проекті. Це представники малих міст та селищ з Півдня та Сходу України.
Навчання поділено на 5 модулів, які відбуваються щомісяця. Тож ми вже прийняли участь у двох з них, починаючи з серпня цього року. Для того, щоб пройти на кожний новий етап проекту кожен учасник повинен виконати домашні завдання.
8 найбільш результативних учасників матимуть можливість взяти участь у навчальному візиті до Німеччини, який відбудеться наприкінці року.
Серед навчальних тем проекту– креативне мислення та розробка ідей; стратегічне планування та управління проектами; командотворення; ораторське мистецтво та мистецтво проведення презентацій; розвиток тренерських навичок; робота зі ЗМІ; тайм-менеджмент; інструменти громадського захисту та впливу на владу.
18-19 серпня в Києві відбувся перший модуль проекту «Давай зміни». Він був присвячений темам по дизайну мислення та тайм менеджменту. А ще, спеціально запрошені гості, які втілюють проект Бібліотека Майбутнього, розповіли як вони працюють над реформуванням бібліотек Києва на нові сучасні громадські простори.
Крім закріплення на практиці отриманих теоретичних знань в Києві – ми приступили до виконання домашнього завдання вдома. В рамках виконання якого, наша команда спільно з одинадцятикласницями Еліною Кшановською та Славіною Ященко протягом двох днів визначала сильні та слабкі сторони нашого селища методом опитування місцевого населення. В опитуванні взяли участь понад сто чоловік.
До сильних сторін нашого селища Павлиш було віднесено його зручне географічне розташування, транспортне сполучення, мальовнича природа, доброзичливі люди, школа видатного педагога В.О.Сухомлинського, непогано розвинена інфраструктура.
Що стосується слабких сторін, то майже всі вони є однаковими для більшості сіл та селищ України.
На першому місці за результатами опитування виявилася недостатня кількість можливостей для змістовного дозвілля дітей, молоді та дорослих. На другому місці – поганий стан доріг.
Третє місце займає потреба у збільшенні кількості заходів з благоустрою, а саме: встановлення урн для сміття, косіння бур’янів, належний вигляд тротуарів, закинутих будівель, сміттєзвалища та кладовища.
На четвертому місці потреба в наявності селищного спортивного залу, вуличних тренажерів, спортивних майданчиків.
П’яте місце – потреба у створенні паркової зони, алей, скверів, місць для відпочинку. І це свідчить, що наша ГО “Сакура” на вірному шляху!
Проаналізувши анкети, ми склали карту потреб нашої громади та обговорили, як МИ власними силами можемо хоч трохи покращити ситуацію щодо виявлених проблем. Зрозуміло, що на ремонт доріг необхідне немале фінансування. Але у співпраці з різними організаціями можна провести декілька розвиваючих занять для дітей, розважальних заходів для молоді, спортивних змагань, організувати селищну толоку з благоустрою.
Другим завданням для учасників проекту було провести свою «Годину змін». Тож ми вирішили відзначити святкування Першого дзвоника поливанням дерев на алеї В.О. Сухомлинського, яку наша громадська організація «Сакура» за підтримки небайдужих людей висадила минулого року. Тож 1 вересня ми разом з нашими рідними та близькими людьми попрацювали над тим, щоб у майбутньому в нашому селищі був парк, який почнеться з «нашої» алеї.
Було полито більше сотні садженців та використано цистерну води.
А наші дітки допомагали нам, збираючи пусті скляні та пластикові пляшки, залишені на алеї несвідомими громадянами, які потім ми віднесли до пункту прийому склотари. І,звичайно, головне – це не ті 4 грн, які ми отримали за здані пляшки, а те, що наші 6-7 річні діти вже приймають участь у корисних справах заради нашого селища, вчаться підтримувати чистоту, дбати про навколишнє середовище та дізнаються про те, що деякі речі можна здавати на переробку та повторно використовувати!
7-9 вересня відбувся другий модуль проекту «Давай Зміни» у Харкові. В перший день модуля ми зустрілися з провідними спеціалістами компанії Nestle Ukraine Марією Фурник та Юлією Собків, які розповідали та навчали розвитку команди, знайомили з важливістю отримання «feedback» (зворотнього зв»язку) від працівників та «коучингу» і як саме, вони працюють. Компанія Nestle – це не просто бренд, це стиль життя.
Не секрет, що одними з провідних сфер економіки, де застосовуються сучасні методики управління проектами, є сфера ІТ. Наше навчання продовжилося у Sigma Software Group, де проектний менеджер компанії, Ліза Головіна, розповіла учасникам про особливості управління STARTUP проектами, поділилась накопиченими колективом Sigma Software досвідом створення та управління проектами з громадськими активістами і підходами, що справді працюють. Приємно, що одним із напрямків діяльності таких компаній все частіше стають ініціативи, направлені на вирішення соціальних проблем.
І знову ми готували свою «Годину Змін». Цього разу ми продовжили, початий нами проект, та організували свято, на яке запросили сім’ї з дітками, охочі долучитися до насадження дерев в честь 100-річчя від Дня народження Василя Олександровича Сухомлинського, щоб показати власний приклад гарних справ своїм дітям, турботи про навколишнє середовище, родинного спілкування, дружньої громади, яка турбується про своє майбутнє! А ще до співпраці запрошено вихователя дитсадка «Оленка» Юлію Федорову, яка організувала виставку напрацювань вихователів дитсадка “Оленка” про видатного педагога та прочитала дітям тематичну казку “Зламана яблунька” В.Сухомлинського. Діти слухали, затамувавши подих! Детальна інформація про цей захід буде пізніше.
Великий шлях починається з малих кроків, великі зміни – з щоденних особистих “маленьких” змін. Тож – починайте з себе! Та слідкуйте за нашими наступними діями в проекті «Давай Зміни»!
Заступник голови Павлиської селищної громадської організації «Сакура» Т. Кшановська та Д. Постільняк.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: