Пілотний проєкт централізованого прийняття повідомлень про затримання та залучення безплатних захисників затриманим, підозрюваним, обвинуваченим віднедавна поширений на всю Україну.
Про це повідомляє Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях.
В умовах воєнного стану такі зміни в організації роботи чергових частин регіональних центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечать своєчасний доступ до правової допомоги у разі затримання особи чи її адміністративного арешту.
З 1 листопада регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській та Чернівецькій областях прийматимуть та оброблятимуть усі повідомлення про затримання, які надходитимуть з усієї території України, а також опрацьовуватимуть постанови й ухвали про залучення захисника відповідно до положень КПК України слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії та видання на їх підставі адвокатам доручень.
Запроваджується уніфікований підхід до видачі доручень та призначення адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги в кримінальному процесі по всій Україні.
Працівники правоохоронних органів матимуть можливість інформувати про затримання через контактний центр системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 та забезпечувати доступ затриманих до за єдиним механізмом незалежно від територіально-адміністративної одиниці.
Більше інформації за посиланням.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: