У Кропивницькому вже два роки поспіль проводять муніципальний інвестиційний форум «TIME to INVEST» – час інвестицій. Захід фінансується з міського бюджету. «Без купюр» поцікавився, що ж “наінвестували” завдяки форуму та у скільки він щорічно обходиться.
Як відповіли на наш запит в департаменті економіки міськради Кропивницького, на проведення форумів витратили 336,8 тис грн. із яких у 2017 році – 196,4 тис грн., у 2018 році – 140,4 тис грн.
Захід проводять задля формування позитивного міжнародного інвестиційного іміджу міста, нарощування експортного потенціалу підприємств, залучення додаткових фінансових ресурсів в економіку міста. У 2017 році проводилася галузева сесія форуму «Енергоефективність. Енергозбереження», у 2018 – «Марафон можливостей для бізнесу» та «Експорт як шлях до інвестицій».
На наше запитання, скільки інвестиційних коштів надійшло до бюджету завдяки форумам, в мерії сказали, що прямих надходжень протягом 2017-18 років немає, але «інвестиційна діяльність міської ради полягає не лише в надходженні інвестиційних коштів, а й у реалізації заходів, які сприятимуть залученню додаткових фінансових ресурсів».
В департаменті економіки зазначають, що завдяки форумам:
- Підписано меморандум про співпрацю між міськрадою та ДП «Вуглесинтезгаз України», ВАТ «Кіровоградгаз», міжнародною організацією «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам», в рамках якого розпочато проект з модернізації системи опалення. За рахунок співфінансування з міського бюджету та цих організацій, квартири в багатоповерхівках, що майже повністю відключені від централізованого теплопостачання, переведуть на автономки. Загалом від централізованого опалення відключають 95 будинків, де майже всі квартири з автономками. Таким чином скоротяться втрати теплогенеруючих підприємств.
- Розпочато співпрацю з НЕФКО. За 12 мільйонів гривень кредиту в низці шкіл проводять енергоощадні заходи, а також замінять вуличне освітлення на економне.
- Також налагоджено комунікацію з ЄБРР щодо залучення 20 млн євро кредиту на придбання 20 тролейбусів, будівництво 12,5 км нових тролейбусних ліній та проведення теплосанації в 40 закладах бюджетної сфери. Втім, точних даних про те, коли і на яких умовах такий кредит зможе отримати обласний центр, наразі немає.
- Вже проведено 10 енергоаудитів і 40 енергосканувань будівель бюджетної сфери, енергоаудити будинків ОСББ за кошти міжнародної технічної допомоги USAID в рамках проекту «Муніципальна реформа в Україні». Завдяки проекту міський бюджет зекономив понад 600 тис грн.
- Проведено енергоаудити 21 будівлі бюджетної сфери, на основі яких розробляється «Програма енергозбереження та енергоефективності в будівлях бюджетної сфери» на 2018-2025 рр.
- Окрім цього, департамент економіки розробив Порядок використання коштів на фінансово-кредитну та інвестиційну підтримку підприємств міста на часткову компенсацію відсотків за кредитами. Чиновники налагодили співпрацю з бізнес-асоціаціями, що надаватимуть консультації бізнесменам міста.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: