Сьогодні в інтернеті ви знайдете купу відео від «умільців», як зробити чистку газового котла самостійно. Але Державна інспекція з енергонагляду наголошує на тому, що технічне обслуговування газового обладнання повинні проводити тільки кваліфіковані спеціалісти. Такі обмеження зумовлені серйозними причинами.
Причина перша
Навіть, якщо ви вважаєте, що газовий котел – це ваше майно, і ви маєте право почистити його самі, на практиці не все так просто. По-перше, треба правильно встановити деталь чи місце засмічення, а також вид та причину. Це може бути як пил, так і вапно чи сажа. По-друге, кваліфікована чистка газового котла https://trubolub.com.ua/uslugi/chishhennya-gazovogo-kotla-tb/ – ще й ретельна діагностика обладнання в цілому чи автоматики й обов’язкова наявність відповідних інструментів. Іноді слід враховувати марку, модель та характеристики котла. По-третє, можуть бути необхідні обстеження газопроводів як у помешканні, так і зовні.
Причина друга
Виняткові заходи і застереження пояснюються тим, що газові прилади належать до категорії небезпечних, і від їхньої роботи залежить безпека й життя не тільки власників квартири чи приватного будинку, а іноді й сторонніх людей. Якщо мова йде про багатоквартирний житловий будинок.
Причина третя
Кваліфіковані спеціалісти, які мають право займатися чисткою газового котла, повинні бути з відповідними ліцензіями. Їх не видають за перегляди відео з цієї теми в інтернеті. Це мають бути як організації, так і приватні майстри, які пройшли спеціальне навчання та отримали відповідні дозволи. Як, наприклад, у “Trubolub”, послуги якого замовляють в чотирьох регіонах України та Києві.
На щастя, сьогодні є приватні компанії, які оперативно виїжджають за вашим викликом і надають такі послуги цілодобово й за прийнятними цінами. “Труболюб” – одна з них. Тут також відповідально ставляться до роботи й гарантують її якість. Тому й оплату беруть після її виконання.
Крім того, під час чистки газових котлів потрібно пам’ятати, згідно з чинними нормативними актами правил безпеки – планове техобслуговування передбачене не рідше, ніж раз на рік. Як правило, це рекомендують робити перед початком опалювального сезону, щоб запобігти різним неочікуваним аварійним ситуаціям посеред зими.
А загалом, профілактика й обслуговування убезпечать не лише вас від неприємностей, а і підвищить термін експлуатації газового котла.
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: