Топонімічна комісія Кропивницької міської ради ініціювала онлайн-опитування жителів міста щодо перейменування вулиць Гагаріна та Генерала Жадова. Серед запропонованих нових назв – вулиця Степана Бандери та вулиця Героїв УПА. Опитування стартувало вчора, 20 травня.
Як повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, підтримати запропоновані топонімічною комісією назви можна на платформі електронної демократії E-Dem за посиланням.
Під час голосування необхідно обрати один із запропонованих варіантів:
для вулиці Гагаріна – Степана Бандери, Віктора Третьякова чи інший варіант;
для вулиці Генерала Жадова – Героїв УПА, Конституції, Державності, Михайла Остроградського. Роналда Рейгана чи інший варіант.
У голосуванні можуть брати участь тільки жителі Кропивницької міської територіальної громади. Результати оприлюднять 27 червня.
Патріотична спільнота міста неоднозначно оцінила ідею онлайн голосування. Зокрема, колишній член топонімічної комісії Сергій Запорожан так висловився з цього приводу у Фейсбуці:
“Ждуни руського міра знову придумали хитро зроблену схему у Кропивницькому, щоб затягти або не допустити перейменування однієї із вулиць міста іменем Степана Бандери. Коли москаль пішов буром і один танк прорвався аж на Оболонь, ходили і мурчали:” Батько наш Бандера, Україна – мати…”, а тепер знову за своє – нє фсьо так адназначна”.
Скептично поставилася до ініціативи й журналістка Олена Шворак:
“Дивлюсь, міська рада хоче запустити опитування щодо перейменування вулиць Генерала Жадова та Юрія Гагаріна. У кропивничан питатимуть думки щодо можливих нових назв. Пропонують надати і свої варіанти назв із аргументами. Ті самі кропивничани в смертельних срачах на сторінках про світло: «раен» Жадово, Бєляєво, Волково, Волы”.
Довідки щодо варіантів назв від Управління культури та туризму Кропивницької міської ради
Бандера Степан Андрійович (1 січня 1909, с. Старий Угринів, нині Калуського району, Івано-Франківська область, Україна — 15 жовтня 1959, Мюнхен, Баварія, ФРН) — український політичний діяч, один із головних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття. Голова Проводу Організації українських націоналістів (ОУН-Б). Як провідник ОУН-Б брав участь у боротьбі проти польських, радянських та німецьких окупантів. Боровся за незалежність України. Загинув від руки агента КДБ. У наш час його ім’я стало загальним. Вороги та окупанти називають українців бандерівцями. А в Україні його ім’я стало синонімом патріота та борця за незалежність України. Як активний діяч УВО та ОУН має законодавчо визначений статус Борця за незалежність України у ХХ сторіччі.
Третьяков Віктор Михайлович (23 травня 1927року, м. Зінов’євськ (нині – Кропивницький) – 25 травня 2010 року, м. Кіровоград), український футболіст та футбольний тренер, Заслужений тренер УРСР. У 1953 році в складі кіровоградської команди, яка на той час називалася «Торпедо», став володарем Кубка УРСР, а в 1954 році – переможцем Кубка республіканської ради профспілок. Був капітаном команди. Тренерській роботі присвятив 50 років життя (1960 – 2010). Працював у ФК «Зірка» (м. Кіровоград), в групі підготовки молодих футболістів при основній команді. Серед його вихованців – Валерій Поркуян, Володимир Веремєєв, Михайло Михайлов. У 1971 – 1972 роках був головним тренером футбольного клубу «Зірка».
Вулиця Державності – на честь понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто «штучну державу», створену більшовиками тощо. День Української Державності — державне свято, що відзначається щороку в Україні 15 липня, у День хрещення Київської Русі — України. Запроваджено Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 року.
Вулиця Конституції – на честь Конституції України – основного Закону України, що був ухвалений 28 червня 1996 року. На згадку про прийняття Конституції в Україні щорічно святкують державне свято — День Конституції України. Конституція для нашої держави є основоположним документом, що гарантує права та свободи громадян. Україна має давню історію конституціоналізму. Зокрема попередниками можна вважати такі історичні документи: «Руська правда», «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська
Запорозького» (Конституція Пилипа Орлика), Статут про державний устрій, права і вільності УНР вулиця Михайла Остроградського Остроградський Михайло Михайлович (1870, с. Пашенівка, Кобеляцький повіт Полтавської області – 1923, Бухарест) — український військовий діяч, борець за незалежність України у 20 столітті, контрадмірал флоту Української Народної Республіки, перший в новітній історії командувач українського флоту в період Української революції 1917-21 рр.
Вулиця Героїв УПА – на честь вояків Української Повстанської Армії – борців за незалежність та соборність України. УПА боролася проти нацистів та радянської окупації у роки Другої світової війни, чинила опір окупації України впродовж 1942 – середини 50-х років.
Вулиця Рональда Рейгана – Рональд Вілсон Рейган, (англ. Ronald Wilson Reagan 6 лютого 1911, Тампіко, Іллінойс — 5 червня 2004, ЛосАнджелес) — американський політик, 40-й Президент
США (1981–1989), 33-й губернатор Каліфорнії (1967– 1975). Рональд Рейган за період своєї активної політичної діяльності відзначився значною підтримкою українців та багатьох інших поневолених Москвою народів у їх прагненні до відновлення незалежності. «Рейган – це видатна особистість, видатний президент
Сполучених Штатів, який зробив найбільший внесок у розвиток того світового протистояння і привів до
перемоги демократичного світу над Радянським Союзом – «імперією зла», – писав Левко Лук’яненко.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: