З 289 водогонів, які забезпечують населення області централізованим водопостачання, 22% не відповідають нормам.
Про це повідомляє пресслужба Управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
963 джерела нецентралізованого водопостачання та 12 водогонів залишаються без балансоутримувачів – по одному в Олександрійському, Олександрівському та Маловисківському районах, де жителі самостійно утримують свердловини та водонапірні вежі, 9 водогонів у Бобринецькому районі.
За результатами заходів державного нагляду об’єктів централізованого водопостачання у 2019 році в 67,4% випадків виявлені порушення санітарних норм.
Для оцінки якості та безпечності питної води в рамках державного нагляду проведено 6739 досліджень води питної з централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання, з яких 0,14% зразків не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками, 8,82% – за санітарно-хімічними, 4% – за радіологічними. За органолептичними показниками всі перевірені зразки відповідали гігієнічним вимогам.
Водночас у воді з 5 дошкільних навчальних закладів області встановлено перевищення вмісту нітратів (Благовіщенський, Долинський, Кропивницький, Компаніївський та Новоархангельський райони).
Стовідсоткову профілактичну дезінфекцію проведено водогонів Кропивницького, Олександрії, Світловодська, у Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Долинському, Знам’янському, Новгородківському, Олександрівському та Устинівському районах.
Повністю проведена профілактична дезінфекція на об’єктах нецентралізованого водопостачання у Вільшанському, Долинському, Маловисківському, Новгородківському, Олександрівському та Устинівському районах.
Наразі Держпродспоживслужба Кіровоградщини проводить перевірки водогонів, громадських нецентралізованих джерел, якими користуються люди, а також каналізаційних очисних споруд для визначення стану обробки води, яка надходить населенню, та каналізаційних стічних вод, цикл яких закінчується на об’єктах довкілля.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: