У Світловодську мешканці багатоквартирних будинків, які встановили індивідуальне опалення, продовжують отримувати платіжки від теплогенеруючого підприємства.
7 листопада містяни вийшли на протест під стіни міськради, адже теплопостачальне підприємство «Світловодськпобут» відмовляється знімати з обліку абонентів, які підключили індивідуальне опалення. При цьому світловодцям у міськраді та інших відповідних установах надають довідки та дозволи на встановлення «автономок».
«Більше 1500 містян потрапили в таку ситуацію. Дозволи на відключення не підписують, керуючись тим, що відключитись ми можемо тільки всім будинком. Люди почали отримувати платіжки із заборгованістю «Світловодськпобуту» по 7, 13 тисяч», – зазначила в коментарі «Без купюр» організаторка акції Інна Московченко.
Жінка розповідає, що 10 липня отримала необхідні довідки та дозволи й влітку встановила автономку. Вже 27 вересня вона дізналася, що дозвіл скасовано. Водночас запевняє – про судовий процес не була повідомлена.
У Реєстрі судових рішень «Без купюр» знайшов рішення Кіровоградського окружного адмінсуду за відповідною ситуацією. Так, в рішенні від 27 вересня йдеться, що тепловики просять суд визнати протиправним і скасувати рішення Виконавчого комітету Світловодської міської ради від 10 липня 2018 року № 372 «Про надання дозволів на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання».
Як аргумент, позивач відзначав, що рішення комісії про надання дозволу на відключення від системи централізованого опалення є необґрунтованим та неправомірним, адже воно має бути прийнято виключно постійною діючою міжвідомчою комісією, а не виконавчим комітетом Світловодської міської ради. Також, у зв’язку з відсутністю рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення, підтриманого всіма власниками приміщень у житловому будинку, або технічною неможливістю такого відключення.
Представники сторін (виконком і теплопідприємство) в судове засідання не з’явились про місце, день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштових відправлень, які повернулись на адресу суду. До суду надійшли заяви про розгляд справи без їх участі.
Розглянувши справу, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Костянтин Притула констатував, що виконком Світловодської міськради порушив законодавство, що регулює житлово-комунальну сферу.
«Суд приходить до висновку, що реалізація права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО покладається виключно на постійну діючу міжвідомчу комісію, а не на виконавчий комітет міської ради. Крім того, необхідною умовою в наданні цього дозволу є підтримка рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку». 30 жовтня це рішення вступило в силу, світловодські посадовці не подали апеляцію.
Попри таку судову практику і юридичні колізії у Світловодському виконкомі продовжують ухвалювати рішення, за які, по суті, доведеться розплачуватися світловодцям. Так, 14 вересня, виконком Світловодської міськради надав згоду на відключення від ЦО ще низки квартир. Вже 26 жовтня обласний адмінсуд прийняв позов «Світловодськпобуту» до розгляду, засідання відбудеться у Кропивницькому 23 листопада об 11.00.
Відзначимо, що подібні перипетії в Кропивницькому з відключенням від централізованого опалення вирішуються саме на засіданнях міжвідомчої комісії. У будинках, де квартири залишились з ЦО по одній-дві на стояку, комісія погоджує переведення на автономку, аби теплогенеруюче підприємство не завдавало собі збитків. Це передбачено законодавством.
Варто додати, що між тепловиками і виконкомом Світловодська триває задавнений конфлікт. Нещодавно теплогенеруюче підприємство вказувало, що через тривале затягування перегляду тарифів на тепло, «Світловодськпобут» може припинити роботу вже з 12 листопада, бо через борги не отримає планові обсяги газу. Також в підприємстві пояснювали, що пропонували 83 абонентам, квартири яких знаходяться в будинках, де майже всі перейшли на автономки, відключитися від ЦО, й лише 6 скористались пропозицією.
Підприємство «Світловодськпобут» на 50% відсотків належить міськраді, іншою половиною володіє приватний підприємець Олександр Яременко, син Сергія Яременка, директора Кременчуцької ГЕС, котрий на останніх місцевих виборах балотувався до Світловодської міськради від партії «НАШ КРАЙ». Видання «Наші гроші» пов’язувало підприємство, представником якого молодший Яременко свого часу вказувався, зі скандальним народним депутатом від «Опоблоку» Юрієм Бойком.
Протестувальники ж вимагатимуть, аби керівники установ зібрались разом з ними за круглий стіл та знайшли вихід і ситуації. Інна Московченко говорить, що вимагатимуть виключення людей, які поставили автономки, з числа абонентів теплогенеруючого підприємства. Втім, вочевидь, через політичні протистояння і юридично пусті рішення виконкому, людям доведеться самотужки судитися з теплопостачальником, аби в індивідуальному порядку оскаржувати нарахування за неотримане тепло.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: