Неподалік храму Успіння Пресвятої Богородиці по вулиці Авіаційній або, простіше кажучи, в парку Крючкова з п’ятниці чергує поліція. Бо минулого тижня міська рада передала релігійну споруду в оренду Кропивницькій єпархії Православної церкви України, але священник Української православної церкви Московського патріархату зі своєю паствою не хотіли її залишати. А сьогодні, 29 травня, колишній настоятель храму з підручними намагалися спиляти церковні дзвони. Звуки болгарки привернули увагу начальниці управління власності міськради Алли Паламаренко, яка проводила опис майна. Щоб завадити можливій крадіжці серед білого дня, вона викликала поліцію.
“Священнослужителю Сергію я пообіцяла, що вони заберуть свої речі з храму і з території. Це столи, стільці, дивани, піддони. Вони також витягнули й ковдри. Словом, забирали все, що тільки можна. Це їхні речі, вони мали право їх забрати. Але коли почула звук болгарки, сказала припинити. І вони припинили. Приїхав наряд поліції й вони швиденько поїхали й віддали мені ключі. Я не знаю, хто це, напевно, парафіяни. Вони були зі священнослужителем. Казали, що це їхнє майно, але ніяких документів на підтвердження не надали”, – розповіла Алла Паламаренко журналістам.
Поліція, за її словами, посилено чергує неподалік від храму ще з п’ятниці, і буде тут доти, поки храм не передадуть в установленому порядку, згідно з актом прийому-передачі, орендодавцю.
“Ми викликали поліцію у зв’язку з тим, що нам перешкоджали користуватися своїм майном, проводити опис. Поліція взяла в тих, хто це робив, пояснення. Однак вони залишалися на місці, не хотіли йти, допоки ми не дійшли консенсусу. Вони впевнилися в тому, що жодних правових підстав знаходитися в цьому приміщенні у них немає, відслужили службу, як і хотіли, а потім почали збирати свої речі. Забрали ті, які були їхніми, а ті, які купували власники храму, в нас був їхній опис, їм довелося залишити”, – розповіла начальниця управління власності.
Тож цьому храму, можна сказати, пощастило. Бо в деяких інших на Кіровоградщині, що перейшли від УПЦ до ПЦУ, пропадало церковне майно. Зокрема, в храмі Святителя Миколая Чудотворця в селі Бірки Олександрівської громади підмінили стародавні ікони на фанерні.
Відтепер у Кропивницькому буде три повноцінні храми Православної Церкви України на території Кропивницької громади. Ще один зводять по вулиці Маланюка, а інші два діють в пристосованих приміщеннях.
Як відомо, у січні 2019 року міський голова Андрій Райкович як ктитор храму Успіння Пресвятої Богородиці, тобто людина, яка будувала його власним коштом, закликав церковну громаду перейти з УПЦ (Московського патріархату) до православної церкви України. Але парафіяни на чолі зі священником, якому власник свого часу дозволив тут вести служби, відмовилися.
Андрій Райкович як спонсор будівництва та один із засновників громадської організації “Єлисаветградське православне товариство”, що до недавнього часу було власником храму, назвав такі дії рейдерством. Оскільки ні договору оренди, ні інших юридичних підстав використовувати цю будівлю, окрім усних домовленостей, у священників УПЦ МП не було.
На початку травня нинішнього року власник пішов іншим шляхом — передав храм у комунальну власність громади Кропивницького. А депутатський корпус на минулій сесії, 26 травня, — в оренду Кропивницькій єпархії ПЦУ. За це рішення на 13 засіданні IX сесії Кропивницької міської ради проголосували 27 з 28 присутніх депутатів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: