Парти, що мало закупити управління освіти міськради Кропивницького для першачків у класи Нової української школи, надійдуть не раніше жовтня.
Закупівлю управління не може провести вже з двох спроб. Тендерний комітет прописує вимогу – сервісний центр для ремонту шкільного обладнання має знаходитися саме на території Кіровоградської області. Постачальники меблів таку умову вважають дискримінаційною та скаржаться до Антимонопольного комітету. В результаті, обладнання для класів Нової української школи, передбачене рекомендаціями Міносвіти, може надійти зі значною затримкою, а не з 1 вересня.
Першу закупівлю очікуваною вартість 3 млн 799,5 тис грн оголосили 16 травня. В результаті торгів переможцем визнали харківське ТОВ «Ант Пром». Ціна, запропонована харків’янами, була не набагато вищою, чи нижчою від пропозицій решти учасників – 2 млн 611 тис грн.
Втім, підрядник, котрий подав цінову пропозицію на дві тисячі гривень дешевшу, й документи якого відхилив тендерний комітет, поскаржився до Антимонопольного комітету. Харківському ТОВ «Меблі-Техностиль» кропивницькі освітяни відмовили через «відсутність сервісного центру на території Кіровоградської області». Під час перевірки АМКУ з’ясував, що управління освіти у тендерних вимогах не вказувало про розміщення сервісного майданчика саме в області.
Крім цього, під час розгляду скарги з’ясувалося, що переможця тендеру визнали незаконно, оскільки в поданій ним тендерній документації були порушення. Зокрема, у довідці про відсутність податкового боргу не вказано дату її складення. Тому АМКУ видав постанову про відміну результатів торгів.
Вдруге тендерний комітет міськради «перестрахувався». В документації таки прописали вимогу про сервісний центр саме в межах Кіровоградщини, а також можливість ремонту парт терміном 1 день.
«Меблі-Техностиль» знову звернулося до АМКУ. Підприємці переконують, що вимога управління освіти про ремонт виявлених недоліків при місцевому сервісному центрі необґрунтована, оскільки поломку парти й стільця не можна виправити, а лише замінити. Оскільки технологічний процес вимагає великогабаритного обладнання й воно знаходиться за місцем виробничої бази, підприємці вважають, що їх права на участь в тендері обмежено. Крім того, виробники вказують, що за Законом «Про права споживачів», їм надається 14 днів для усунення недоліків.
Антимонопольний комітет прийняв заявку до розгляду і призупинив тендер. Засідання комісії АМКУ призначено на 5 вересня.
Окрім парт, школярі із затримкою отримають навчальні матеріали. Тендер на закупівлю навчального приладдя, який оголосили лише наприкінці липня, не відбувся – подано менше двох тендерних пропозицій. В тендерній пропозиції управління освіти прописало значні об’єми необхідної «дидактики» з терміном поставки – листопад цього року.
Таку провальну тенденцію розкритикували члени ГО «Батьківська рада Кропивницького». Одна з активних учасниць організації, Євгенія Захарченко у коментарі «Без купюр» відзначила, що кропивницькі управлінці демонструють провальні темпи закупівель для «Нової української школи», яку нині активно впроваджує МОН. На думку активістки, закупівлі мають проводитися не централізовано й оптом, а самостійно кожною школою з урахуванням індивідуальних потреб.
«У нас є школи з певною спеціалізацією, можливо, їм потрібно для навчання більше наборів з певного предмету, а не фіксована управлінням кількість. Школи мають самостійно здійснювати закупівлі. Це не функція управління освіти купувати щітки й мило», – вважає Євгенія Захарченко.
Нині в профільній батьківській групі обговорюється можливість проведення мітингу, аби привернути увагу керівництва міста до ситуації, що склалася в тендерному комітеті управління освіти.
Читайте також: Кропивницьке управління освіти готове віддати замовлення на 2,6 мільйонів ФОПу-«прокладці» без досвіду роботи
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: