Депутати Кіровоградської обласної ради, які перебувають в опозиції до чинного голови облради Сергія Шульги, вирішили провести сесію без нього. В понеділок до апарату ради надійшла заява за підписом 24 депутатів про скликання 16-ої позачергової сесії, яку доручили провести депутату від фракції “За майбутнє” Олександру Горбунову. Єдине питання, яке вони збираються розглянути у вівторок, — звільнення Сергія Шульги з посади голови облради.
Про це останній розповів під час брифінгу.
Хоча на цей же день Сергій Шульга призначив продовження попередньої сесії, на яку збиралися винести майже 40 питань і зокрема питання про його відставку теж. Про що він повідомив журналістам й ініціаторам свого звільнення ще минулого тижня. Однак у сьогоднішній заяві про скликання позачергової сесії депутати пишуть, що він та його заступники нібито відмовилися скликати на їхню вимогу сесію у визначений законодавством двотижневий строк.
Як з’ясувалося, вся справа в грі слів — Сергій Шульга оголосив про продовження попередньої сесії, а його опоненти скликають позачергову. Адже якщо, умовно кажучи, причепитися до форми й заявити, що він не виконав вимогу, то по суті з’являється можливість для такого маневру, як проведення сесії без чинного голови.
“Ми ініціювали скликання позачергової сесії, а не продовження попередньої. Якщо ні голова облради, ні його заступники не скликають сесію на вимогу третини депутатів від загальної кількості ради, то тоді ми маємо право провести її самі. І я вважаю, що голова облради не може вести сесію, на яку виноситься питання про його звільнення, бо в цьому є конфлікт інтересів”, – зазначив у коментарі “Без купюр” один з ініціаторів позачергової сесії та звільнення голови облради Олександр Горбунов.
Водночас Сергій Шульга вважає, що вимогу виконав, а скликання позачергової сесії в цьому випадку суперечить законодавству “Про місцеве самоврядування”. Бо спочатку потрібно закрити чергову.
“Під час минулої сесії звернулося 35 депутатів щодо недовіри мені як голові обласної ради. Тоді це звернення не було належним чином оформлене. Після того, як вони усунули недоліки, 7 квітня з’явився новий документ. У ньому йшлося про скликання сесії. Цю заяву підписали 23 депутати. Оскільки під час 15-ої сесії ми прийняли порядок денний за основу, але не проголосували за нього в цілому, ми повинні продовжити цю сесію та включити в порядок денний питання про моє звільнення. Про що ми повідомили депутатів”, – зазначив голова обласної ради під час брифінгу. – “Але сьогодні зранку надійшов новий лист за підписом вже 24 депутатів, які ставлять до відома, що скликають 16-ту позачергову сесію. Відразу хочу повідомити, що це не відповідає закону “Про місцеве самоврядування”. По-перше, тому, що в нас незакінчена попередня сесія. По-друге, на їхню ж вимогу я скликаю наступне засідання сесії, де планується розглянути питання про моє звільнення”.
Яка зі сторін має рацію і діє відповідно до законодавства, — з’ясовуватимуть правоохоронні органи, до яких звернувся Сергій Шульга.
“Я тільки що підписав до всіх наших правоохоронних органів (прокуратура, СБУ, поліція, ДБР, – ред.) повідомлення про можливе вчинення умисних дій, які можуть мати ознаки кримінального правопорушення”, – зауважив заявник і додав, що вбачає в діях окремих депутатів спробу сфальсифікувати таємне голосування про висловлення йому недовіри.
Нагадаємо, що на попередньому засіданні 15-ої сесії 31 березня депутатська більшість вимагала внести до порядку денного питання про звільнення голови облради Сергія Шульги й розглянути це питання першим.
Останній запропонував винести його на наступне засідання, як передбачено регламентом, та проголосувати за порядок денний в цілому, який налічував близько тридцяти проєктів рішень. Однак компромісу досягти не вдалося.
Тепер до питань порядку денного, серед яких такі резонансні, як закупівля нерекомендованого МОЗ обладнання для онкоцентру і про роботу ОКВП “Дніпро-Кіровоград”, додалися ще низка. Зокрема, й виведення поза штат апарату обласної ради голови депутатської комісії з питань бюджету й одного з ініціаторів відставки Сергія Шульги Сергія Коваленка. На сьогодні він єдиний голова депутатської комісії, який отримує заробітну плату. З ініціативою позбавити його цієї привілеї виступили депутати Дмитро Лінько й Андрій Яровий, які сьогодні служать в ЗСУ.
Тож наразі й в опонентів Сергія Шульги, які закидають йому, що він тримається за теплу посаду, є нагода продемонструвати власний альтруїзм і відмовитися, якщо вже не від зарплати, то принаймні від премій і надбавок. Особливо, якщо справа таки дійде не лише до голови бюджетної комісії, а й до призначення Юрія Дрозда новим головою й погодження йому доплат. Поки що від них ніхто не відмовлявся. Навіть колишній двічі голова облради Олександр Чорноіваненко, партійні соратники якого вирішили у своєрідний спосіб розповісти про захмарну зарплату Сергія Шульги в соціальних мережах.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: