Сьогодні, 25 жовтня, Національний банк України ввів у обіг банкноту номіналом 1 000 гривень.
За словами голови Нацбанку Якова Смолія, ця банкнота тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися у торговельній мережі або зробити внесок на вклад у банку.
Про переваги
За словами Голови Національного банку, ключові переваги введення в обіг нової банкноти номіналом 1 000 гривень – підвищення зручності розрахунків та скорочення витрат на виготовлення та оброблення банкнот.
Як повідомив Яків Смолій, ця банкнота містить понад 20 сучасних елементів захисту від підроблення. Кожен може самостійно перевірити її справжність.
Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового і навпаки.
Зручність
1 000 гривень заміщує в обігу частину банкнот номіналами 100, 200 і 500 гривень. Поява нової банкноти зменшує середню кількість банкнот, які доводиться носити із собою, і спростить розрахунки та заощадження.
Економічна доцільність
Востаннє банкнота найвищого номіналу – 500 гривень – була введена в обіг 13 років тому. Однак доходи українців зростають, змінюються ціни, тому відповідно до теоретичних досліджень, які застосовують для визначення оптимального банкнотно-монетного ряду центральні банки у світі, для забезпечення нормального грошового обігу в Україні потрібні банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень.
Про історичну постать
На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського – визначного науковця, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної у 1918 році. Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
Як вже писав “Без купюр”, з 1 жовтня Національний банк почав вилучати з обігу дрібні монети номіналом в 1, 2 та 5 копійок. Ними більше не можна буде розрахуватися, і вони перестануть бути платіжним засобом.
Однак в українців є ще три роки, щоб обміняти монети номіналами 1, 2 та 5 копійок на монети та банкноти усіх номіналів, що перебувають в обігу, повідомляє Нацбанк. У банках України це можна буде зробити до 30 вересня 2020 року включно, у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) — до 30 вересня 2022 року.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: