Сьогодні, 12 лютого, у Кропивницькому представники “Альфа-банку” намагалися виселити з квартири сім’ю, в якої дитина з інвалідністю.
До ЗМІ звернулася місцева жителька Юлія Пасіка та повідомила про те, що до неї приходили представники “Альфа-банку” та погрожували виселити з квартири.
“Вони в мене з 8.30. Стукали в двері. Я сказала, що подзвоню до поліції. Вони відповіли, що їм все одно, і зараз викличуть бригаду, яка зламає двері”, – розповіла жінка.
За словами Юлії, вони з чоловіком взяли іпотечний кредит на квартиру в розмірі 22 тисячі доларів. У зв’язку з кризою та різким підвищенням курсу долара, оплатити всю вартість житла не змогли.
“Саме такі випадки в Україні з 2014 року регулює закон “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті”. Він діє до листопада нинішнього року. Мораторій передбачає, що банки не мають права вчиняти будь-які дії щодо такого майна – реєстрацію, перереєстрацію чи продаж. Також нещодавно вийшло рішення Великої палати Верховного Суду, яке пояснює, що мораторій розповсюджується на всі дії відносно іпотечного майна, придбаного за валютні кредити. Під цей закон потрапляють квартири площею до 140 м кв.”, – коментує ситуацію юрист ГО “Кредитний Майдан” Юрій Москаленко.
Квартира Юлії потрапляє під дію закону про мораторій, а суд зобов’язав жінку виплачувати кредит, тому з усіх надходжень, які вона отримує, 20% перераховуються банку.
Не зважаючи на це, “Альфа-банк” перереєстрував квартиру на себе, а жінці кажуть, що не мають жодного уявлення, куди йдуть її 20%.
За словами Юрія Москаленка, є позов банку щодо виселення, але немає жодного рішення суду.
Журналіст “Без купюр” двічі виїжджав на місце, де проживає Юлія Пасіка. Першого разу ми нікого не застали. Але по приїзду до квартири вдруге, біля дверей побачили трьох кремезних чоловіків. У цей час в квартирі знаходилася неповнолітня дитина жінки. Через те, що Юлія боялася, що один із чоловіків увійде до помешкання разом із нею та виселить її сім’ю, до квартири вона увійшла лише після прибуття патрульної поліції.
Журналісту нашого видання чоловіки відповіли, що вони представники банку.
Правоохоронцям один із них надав документи про те, що власником квартири вже є банк, а не Юлія.
Юрій Москаленко повідомив, що подав заяву про забезпечення позову, який має анулювати всі операції стосовно цієї квартири до припинення дії мораторію. Тож запропонував почекати рішення суду.
На це представники банку погодилися, але з умовою, що біля квартири чергуватимуть двоє людей, а до помешкання, окрім Юлії та її доньки, більше ніхто не заходитиме.
Читайте також: Банк продав квартиру жительки Кропивницького попри мораторій і майже за безцінь. ВІДЕО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: