Етнолабораторія “Баба Єлька” в середу, 16 жовтня, організувала майстер-класи із вибійки та народних танців, відкриту репетицію гурту “Дувай-ва”, до якої приєдналися всі охочі, та дегустацію традиційних страв – хрустиків і плачинди з гарбузом. На заході збирали кошти на медичне обладнання для евакуаційного екіпажу 471-го окремого піхотного батальйону 144-ї ОПБр.
На події побувала кореспондентка “Без купюр”.
Збирали кошти для військового медика з Кропивницького Сергія Степанова, який пішов добровольцем і другий рік служить фельдшером у 471-му окремому піхотному батальйоні 144-ї ОПБр. Йому необхідне медичне обладнання для евакуаційного екіпажу – монітор пацієнта, пристрої для підігріву інфузій та інше.
Під час заходу учасники співали разом із гуртом “Дувай-ва” та його натхненницею та співзасновницею “Баби Єльки” Світланою Булановою. Не обійшлося й без короткого екскурсу в історію створення проєкту, спогадів про етнографічні експедиції та бабусю Настю Зеленько, яка співала “Дувай-ва” та “А в нашого шума”, яку згодом виконував гурт “Go_A” на Євробаченні-2021.
Тим часом в іншій кімнаті етнолабораторії співзасновниця “Баби Єльки” Інна Тільнова проводила майстер-клас із вибійки. Учасники наносили фарбу на шопери за допомогою спеціальних різьблених форм – різноманітних квітів та драконів.
А ще Інна пригощала традиційними стравами Кіровоградщини – хрустиками та плачиндою з гарбузом. Усі рецепти є в книзі, яку свого часу випустила команда етнопроєкту – “Смачна Кропивниччина“.
На завершення всі охочі долучилися до народних танців, яких навчала Наталія Ковальчук.
Протягом заходу зібрали 4 830 грн. Проте ви можете долучитися до збору, задонативши на монобанку за посиланням.
“Баба Єлька” вже долучалася до цього збору – 28 вересня колектив етнопроєкту разом зі “Спільний спадок” презентував у Києві пісні, страви та репліки на традиційний український одяг із Кіровоградщини. Тоді зібрали 15 тисяч гривень і вирішили дозбирати потрібну суму вже в Кропивницькому.
Довідково: “Баба Єлька” – фольклорно-етнографічний проєкт, команда якого їздить селами та досліджує традиції Кіровоградщини – народні пісні, вбрання, танці, кулінарію, а віднедавна створює репліки народного одягу – спідниці з вибійками, гамани або ладунки, сумки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: