Вперше в Кіровоградській області планують пошити колекцію традиційного для нашого краю українського одягу, видати книгу з пісенним фольклором «Тисяча пісень «Баба Єлька», а також зняти серіал. Про це сьогодні розповіли представниці громадської організації “Баба Єлька” Інна Тільнова, Світлана Буланова та Світлана Листюк під час презентації нового проєкту «Стань агентом «Баби Єльки».
«Протягом п’яти років наша команда на волонтерських засадах працює над розвінчуванням стереотипів про Кіровоградщину. Зокрема, що тут немає фольклорної дірки. За цей час ми побували у 106 селах нашої області і почали розуміти, яка вона – Кіровоградщина-Кропивниччина. Почали співати і танцювати, розуміти і пишатися своїм, рідним. І найголовніше – почали об’єднувати навколо себе багатьох людей, спраглих до цих знань», – розповіла координаторка проєкту «Стань агентом «Баби Єльки» Інна Тільнова.
Новий проєкт діятиме на території п’яти громад: Долинської, Онуфріївської, Петрівської, Устинівської та Голованівської і передбачатиме проведення презентацій, майстер-класів та експедицій у їх найвіддаленіші села.
«За нашими спостереженнями, чим далі від Кропивницького, тим більше неймовірного автентичного матеріалу ми записуємо. Ми плануємо пошити десять комплектів реплік традиційного не лише жіночого, а й чоловічого та дитячого одягу. Над створенням одягу працюватимуть кропивницькі майстрині: «Александрин», майстерня «Асгард» та інші. А також майстерня «Шляхетний одяг» пошиє десять комплектів чоловічого, жіночого та дитячого взуття. Олена Мітюрина із Олександрії відтворюватиме репліки на воскові вінки, які раніше носили наші наречені», – зазначила Світлана Буланова.
Окрім цього результатом проєкту стануть:
– 10-серійний серіал «Баба Єлька» про найвіддаленіші села Кіровоградщини та духовні й матеріальні скарби, які команда планує там віднайти. (Режисерка – Катерина Мурована, композитор – Максим Величко).
– Видання книги «Тисяча пісень «Баби Єльки» (упорядниця Світлана Буланова, наукова консультантка – наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства та фольклористики НАН України Людмила Єфремова).
– Колекція вибійок, створених на основі орнаментики Кіровоградщини спільно з Творчою майстернею «Будяк Кучерявий» (координатори – Костянтин Данильченко, Вікторія Копівська, Наталя Андріянова).
– Видання друкованого альбому зі схемами вишивок традиційних сорочок з колекції Етнолабораторії «Баба Єлька» (координаторки – Дарина Галько, Світлана Листюк).
– Оцифровані експонати Етнолабораторії «Баба Єлька» та новий розділ на сайті www.yelkababa.kr.ua (координатори – Наталя Андріянова, Костянтин Данильченко, Вікторія Копівська)
– Видання методичних матеріалів (питальників), розроблених для молоді, яка прагне збирати і зберігати свідчення старожилів (упорядниця – кандидатка педагогічних наук, завідувачка Етнолабораторії «Баба Єлька» Світлана Листюк, наукова консультантка – наукова співробітниця обласного краєзнавчого музею Світлана Проскурова).
Проєкт «Стань агентом «Баби Єльки» реалізовуватимуть за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: