Близько 6.00 4 грудня маршрутка Mercedes Sprinter потрапила у ДТП на ділянці шляху, що за 30 км від Києва. В автобусі їхало півтора десятки пасажирів з Кіровоградщини.
Учасник події, лікар первинної ланки з Добровеличківки Юрій Павленко один з трьох лікарів, котрі їхали на Міжнародну медичну конференцію. Мали обмінюватися досвідом з колегами з Ізраїлю, Великобританії, зокрема, Кембриджу. У коментарі «Без купюр» він розповів про обставини події.
Юрій Володимирович пригадує, що маршрутка в’їхала у відбійник при дорозі, водій почав вирулювати і їх понесло до кювету. Транспортний засіб «зупинив» ще один відбійник, упередивши падіння з 2-метрового схилу.
Пасажири отримали різні види тілесних ушкоджень – розсічені брови, забої кінцівок, зубів. У однієї людини вочевидь струс мозку.
«Найбільше мені лягло до серця те, що коли ми були за кілометрів 20-30 від Києва, повз нас проїхала з сотня фур і машин, але ніхто не звернув уваги, що стоять люди біля розбитого автобуса. Ніхто не зупинився. Жодної участі ніхто не проявив. Слава Богу, ми дуже вдячні водіям з міста Балти, які їхали маршруткою «Балта – Київ». Вони зупинилися, забрали нас і безкоштовно довезли до автовокзалу в Києві, постійно питали, чи не потрібно викликати «швидку», – пригадує медик.
Окрім етичної, вказана ДТП показує ще низку проблем. Зі слів Юрія Павленка, маршрутка, якою їм «пощастило» їхати, працює за принципом «нерегулярних перевезень». Місцеву автостанцію кілька місяців як закрили, а стабільного залізничного сполучення взагалі нема. Залізничний маршрут «Одеса-Київ» наразі тимчасово не обслуговується, а харківський потяг їде через день.
«Чи ці нерегулярні перевезення офіційно зареєстровані, який там технічний стан транспорту, не відомо. Нас їхало 14 душ. Це що, всі могли бути смертниками? Ми в центрі України не маємо як інші громадяни доступу до цивілізації. Чому ми не можемо реалізувати наше право й поїхати куди хочемо. А власний транспорт є не у всіх, до Києва чи Харкова не наїздишся», – обурюється мешканець містечка в центральній області України.
Оскільки прямого автобусного сполучення нема, пільговим проїздом не можуть скористатися й місцеві АТОвці.
Від лікарняного медики відмовилися. Кажуть – в рамках медреформи набрали до 2 тисяч пацієнтів, не можуть залишити зараз медзаклад.
«Ми на роботу пішли, бо три лікарі відразу не можуть кинути свої обов’язки. Це відповідальність перед людьми. До кого вони підуть?», – говорить Юрій Володимирович.
На подію відреагував у Фейсбуці голова Дружелюбівської сільради, що входить у Добровеличківської ОТГ Микола Гнєдич. Каже, провів перемовини з перевізником про повернення маршруту «Кропивницький – Добровеличківка – Київ».
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: