«Без купюр» продовжує розповідати про перебіг кваліфікаційного оцінювання суддів.
Так, 10 квітня співбесіди у Вищій кваліфкомісії суддів України пройшли ще троє служителів Феміди.
Суддя Апеляційного суду Володимир Гончар має стаж роботи на посаді судді – 14 років.
За письмове тестування отримав 76,5 балів (з 90 можливих), за виконання практичного завдання – 83,5 балів (зі 120 можливих). Загальний результат – 741,7 бала (з 1000 можливих).
З 2012 по 2017 роки він розглянув 653 кримінальні провадження, 8 судових рішень судді скасовано й 2 змінено. Навантаження на суддю є нижчим від середнього по суду. Інформації про невідповідність майнового стану рівню життю, чи порушення не надходило.
Під час співбесіди суддя надав пояснення про розбіжності у паперових та електронних деклараціях. Зокрема, авто «Рено», придбане ще в 1999 році суддя почав декларувати лише в 2014 році.
«В перших деклараціях вказував лише майно, придбане за час роботи на посаді. Зараз я вже знаю, що усе, що в мене є з моменту народження, треба декларувати», – пояснив суддя.
Також судді довелося пояснювати, як його доньці вдалося побудувати будинок площею 247 м.кв., якщо протягом 2012-2017 років вони з чоловіком заробили по 360 тис. грн. Суддя відзначив, що допомагав доньці будуватись, а житло нині введене в експлуатацію частково. Нібито рідня встигла облаштувати лише перший поверх.
На питання комісії ВККС за яке рішення судді було соромно, він розповів, що мова про ухвалу в справі, де обвинуваченого належним чином не повідомили про виклик до суду, але застосували за рішенням судді привід. Крім того, підсудному не вручили пам’ятку про права. З цієї ситуації суддя зробив відповідні висновки.
За результатом співбесіди суддя отримав висновок про відповідність посаді.
Суддя Апеляційного суду Ірина Олексієнко на письмовому тестуванні набрала – 81 бал, на практичному – 62 бали. Загальний бал оцінювання – 746.
Протягом 2012-2017 років розглянула 629 справ, з яких 7 рішень скасовано та 3 – змінено. Має навантаження нижче за середньомісячні показники на одного суддю у Кіровоградській області.
Комісія ВККС цікавилася щодо доходів чоловіка судді, адже це не зазначено в її декларації. Ірина Олексієнко доводила, що чоловік відмовився надати їй відомості про дохід, а в податковій такі дані їй не повідомляють. Мовляв, працює як ФОП і звітує до податкової щотримісяці. Дружині надає лиш ідентифікаційний код, за яким правоохоронні органи можуть перевірити його фінансовий стан.
«Маючи вищу економічну і вищу юридичну освіту, він вважає, що нема жодного закону, щоб звітувати переді мною», – пояснювала суддя.
Також з’ясувалося, що її чоловік має частку в підприємстві, де працює. Проте й цих відомостей в її декларації наразі нема. Втім, на питання комісії ВККС вона підтвердила, що з чоловіком проживає спільно.
Також їй довелося пояснювати, яким чином у її матері з’явилося авто «Nissan JUKE». З пояснень судді – авто у 2012 році придбав її чоловік, але наступного року переоформив на матір. Нібито через існуючі фінансові зобов’язання. З її слів, машиною родина користується.
За результатами співбесіди суддя отримала висновок про відповідність посаді.
Цього дня заслуховували і суддю Віктора Онуфрієва. Як ідеться на сайті ВККС, комісія ухвалила відкласти розгляд питання про продовження його повноважень. Співбесіди в онлайн-трансляції судді знайти не вдалося. Як ідеться в суддівському досьє, суддя вказував інформацію про втручання в діяльність. Йдеться про випадок розгляду апеляційної скарги у справі активістів «Правого сектору», яких слідство обвинувачує у пограбуванні залу ігрових автоматів. Тоді «група підтримки» обвинувачених забарикадувала приміщення суду й погрожувала суддям.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: