Лідер нової місцевої політичної партії “Перспектива міста” Артем Стрижаков вважає, що через несправедливий перерозподіл коштів міського бюджету, відсутність системного підходу вирішення проблем та ручний менеджмент у міськраді, Кропивницький відстає в багатьох сферах від інших обласних центрів України на 10-15 років. Ціна ж низки реалізованих нинішньою владою проєктів, на його думку, – надто висока і призвела до того, що місто опинилося у величезних боргах. Про це політик та громадський діяч заявив під час першого “Муніципального громадського форуму “Перспектива міста 2020”, що відбувся 24 серпня на відкритій для містян локації в центрі міста – набережній Інгулу поруч зі спортшколою. Лейтмотивом заходу послужило гасло “Зміни, що потрібні всім”. Власне, про них і йшлося. Артем Стрижаков, члени його команди та запрошені фахівці в різних галузях виступили з аналізом найбільших, на їхню думку, проблем Кропивницького та пропозиціями, як їх вирішити. Основні з них, як зазначили спікери, систематизовані у програми та базуються на позитивному досвіді європейських й українських міст, вивченням якого останні кілька років займалося Муніципальне бюро Стрижакова.
“Нам потрібні системні сучасні технології управління і якісний менеджмент”, – заявив лідер “Перспективи міста”. – “Ми заслуговуємо жити в місті, де є перспективи у наших дітей (бо коли молодь виїжджає – місто починає вмирати), де справедливо розприділяються кошти з міського бюджету, а не дерибанять мільйони, де міська влада думає і про простих людей, а не тільки про обраних”.
Одним із прикладів неефективного використання бюджетних коштів він назвав ремонт одних і тих же доріг, який через низьку якість робіт і зношеність комунікацій доводиться робити знову і знову. Замість того, щоб проводити комплексний ремонт разом із мережами, а також гарантією від підрядника раз на десять років.
“Неможливо дивитися, як розривають новенький асфальт для ремонту теплотрас”, – зазначив він говорячи про вулицю Чорновола, яку вже близько двох десятків разів розривали після капітального ремонту. – “З кожним таким випадком потрібно розбиратися, що це – безгосподарність чи корупція”.
Від такої практики ремонту доріг, на його думку, виграють не містяни, а окремі наближені до влади підрядники.
Вирішивши проблему великого пасажирського транспорту, за словами Стрижакова, влада створила іншу проблему.
“Нам накинули 282 мільйона гривень боргів для придбання автобусів і тролейбусів. По суті наше місто загнали в боргову яму”, – вважає він.
А стан набережної і центральної площі він назвав відображенням загального стану господарства міста.
“Наша команда розробила проєкт відновлення набережної, в якому чітко прописала, як провести реконструкцію та де взяти кошти, щоб для міста це не було обтяжливо. Ми побували в різних містах України і Європи і побачений досвід виклали в комплексних загальноміських програмах. Це програма децентралізації системи опалення, програма зручної транспортної інфраструктури, гуманного вирішення проблеми з бездомними тваринами, реконструкції набережної, боротьби з карантинними рослинами, які викликають алергію. Але влада не тільки не скористалася ними, а й протидіяла втіленню їх у життя”, – заявляє політик.
Директор культурно-мистецького фонду “Перспектива” Олександра Ткаченко акцентувала увагу на важливості змістовного дозвілля молоді, зовнішнього вигляду міста та його популяризації, навівши приклади проєктів, реалізованих фондом, які цьому сприяли. Серед них – міжнародний мистецький фестиваль “Об’єднаймо дітей мистецтвом”, свято спорту та мистецтва в різних мікрорайонах міста, “Новорічна резиденція Святого Миколая”, “Алея парасольок”, “Поезія стін”, “Вуличне піаніно”, “Мистецтво поряд”, завдяки якому люди старшого віку мають змогу безкоштовно відвідувати філармонію та театр.
Вона також звернула увагу на те, що Кропивницький – єдиний серед обласних центрів, де не залишилося жодного діючого будинку чи палацу культури.
На думку кандидатки економічних наук Ірини Загреби, місту бракує збалансованого комплексного підходу та синергійного погляду на бюджет, коли одна стаття бюджету враховує, як вона позначиться на інших. Одним зі способів наповнення бюджету вона вважає збільшення доходів громадян, оскільки бюджетоутворюючим податком є податок з доходів фізичних осіб.
Також того вечора прозвучало ще багато ідей, як зробити Кропивницький комфортнішим і зручнішим, чистішим, справедливішим, з рівними можливостями від голови ГО “УрбанКроп” Дмитра Бабака, голови ГО “Муніципальний спецнагляд Кропивницького” Олександра Ткаченка, правозахисника Олександра Турчана, члена робочої групи з реконструкції набережної Ігоря Саєнка.
Адже, як зазначив Артем Стрижаков, не зважаючи на те, що влада не взяла до уваги напрацювання команди “Перспектива міста” в різних сферах, вони не зупиняються, і всі ідеї покладено в основу комплексної програми розвитку Кропивницького – “Справедливе місто”, направлену на вирішення його ключових проблем і справедливий розподіл коштів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: