Сьогодні, 22 жовтня, в Кропивницькому апеляційному суді було призначене засідання з розгляду апеляційної скарги захисника депутата облради Ярослава Бублика, який обвинувачується в шахрайстві. Адвокат Віктор Осєтров хотів оскаржити ухвалу Ленінського районного суду, який 10 жовтня відмовив у задоволенні клопотання про зміну його підзахисному запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт у нічний час.
На засідання прийшли захисник, журналісти та група підтримки підсудного, серед яких кілька жінок, які представилися, як матері дітей-інвалідів, яким Бублик допомагав як благодійник.
Прокурор Генеральної прокуратури в цій справі Володимир Власко в цей час перебував у Броварському районному суді, проте в режимі відеоконференції озвучив колегії суддів Кропивницького апеляційного суду на чолі з Петром Ремезом клопотання про відхилення апеляції захисника.
“Я вважаю, що дана апеляційна скарга не повинна розглядатися в суді, оскільки в справі Ярослава Бублика відбувається судовий розгляд і такий вид скарг не передбачений Кримінально-процесуальним кодексом”, – зазначив представник сторони обвинувачення.
Він також посилався на Верховний суд, який, за його словами, ухвалив рішення, згідно з яким можна оскаржувати ухвали про обрання запобіжного заходу, а не ухвали за результатами розгляду клопотань про зміну запобіжного заходу.
Адвокат підозрюваного вказав прокурору Генеральної прокуратури на те, що відповідне рішення насправді було прийняте Конституційним судом, а не Верховним, і зазначив, що прямої заборони оскарження ухвал про зміну запобіжного заходу ним не передбачено.
“Але це реально змінює правовий статус особи, тому я вважаю за можливе оскарження такої ухвали”, – заявив він, звертаючись до суду.
Проте колегія суддів вирішила закрити апеляційне провадження і відмовила захиснику Ярослава Бублика в розгляді його апеляційної скарги, залишивши останнього за гратами, де той уже перебуває майже два роки.
Як повідомляв “Без купюр“, одним із головних аргументів прокурора щодо продовження тримання підсудного в СІЗО було те, що тривалий час суд не міг допитати третю потерпілу в цій справі. На думку Володимира Власка, у разі зміни запобіжного заходу, підсудний міг вплинути на її свідчення.
Адвокат Віктор Осєтров у присутності ЗМІ заявив, що прокурор повинен забезпечити допит потерпілої в суді, але зумисно зволікає. 10 жовтня з дванадцятої спроби колегія суддів Ленінського районного суду на чолі зі Світланою Льон допитала Світлану Малоок у режимі відеоконференції. Після чого захисник заявив клопотання про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт із забороною залишати житло в нічний час із 20 години вечора до 7-ої ранку.
Прокурор заперечив проти клопотання адвоката, зазначивши, що Бублик уже знаходився в розшуку й може переховуватися від суду.
Суд прийшов до висновку, що підстав для зміни запобіжного заходу немає. В обгрунтуванні зазначено, що наразі не допитані свідки і що Ярослав Бублик обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що відноситься до категорії особливо тяжких злочинів, та за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років, з конфіскацією майна.
Чергове засідання Ленінського районного суду в цій справі призначено на 5 листопада. Оскільки термін запобіжного заходу збігає 12-го, очевидно, на найближчому засіданні заодно вирішуватиметься питання, вийде Бублик із СІЗО чи ні.
Нагадаємо, що 33-річного Ярослава Бублика обвинувачують у шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Потерпілими у справі проходять його кума Світлана Малоок, депутат обласної ради зі Світловодська Костянтин Каспров та Роман Салій.
Згідно з матеріалами провадження, загальна сума збитків, завданих трьом потерпілим, у яких за версією слідства він позичав гроші і не віддавав, – 19 мільйонів гривень. Однак сам Бублик заявляє, що з потерпілими у нього господарські правовідносини, які мають розглядатися в рамках господарського, а не кримінального судочинства.
У тому ж, що опинився на лаві підсудних, винуватить колишнього нардепа від БПП Костянтина Яриніча. Останній, за його словами, хоче забрати їхній спільний бізнес. Костянтин Яриніч у коментарі “Без купюр” заперечив свою зацікавленість у цій справі та спільний бізнес із Ярославом Бубликом. Проте не пояснив, чому той оплачував його поїздки та відпочинок за кордоном.
Також на минулому засіданні Ярослав Бублик заявив журналістам, що поки він перебуває в СІЗО, частину його майна уже привласнили певні особи.
Читайте також: Потерпіла у справі депутата Бублика відмовилася пояснити, як його “Лексус” переписали на її співмешканця. ФОТО. ВІДЕО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: