Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася розглядати скаргу захисника обвинуваченого судді Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара на угоду про визнання винуватості пособником у корупційній справі В’ячеславом Даньшиним.
Таке рішення 17 травня ухвалила Апеляційна палата ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості з Даньшиним і призначив йому умовне покарання. Захисник судді Гончара подав апеляцію на це рішення. Втім суд відмовився відкривати провадження за скаргою, оскільки права Гончара не порушені і оцінку його дій в цій угоді не надано.
«Апеляційну скаргу адвоката, який діє в інтересах (Володимира Гончара – ред.), на вирок Вищого антикорупційного суду від 07.03.2024 повернути особі, яка її подала. Копію ухвали про повернення апеляційної скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду справу судді Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара. За версією обвинувачення, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10 500 доларів за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання винуватцю смертельної ДТП. Щоб приховати причетність до злочину, суддя доручив посереднику отримання неправомірної вигоди і її зберігання, що зрештою визнав останній.
Колегія ж суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди довелося повернути. Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи НАБУ виявили залишок незаконно одержаних грошей у сумі 450 доларів.
Довідково:Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: