Нещодавно активісти громадської організації «Стоп корупції» здійснили в Кропивницькому так званий «антикорупційний рейд». Серед іншого вони адресували свої претензії й “Кіровоградрибохороні” – винуватили чиновників у бездіяльності в боротьбі проти браконьєрства та в його кришуванні.
«Без купюр» зацікавився цією темою. Для початку ми дізналися думку з цього приводу в представників місцевого рибного бізнесу. І як не дивно, вони переконані, що святими не можна назвати ні представників контролюючого органу, ні окремих представників громадськості. Обізнані з перипетіями в цій сфері співрозмовники, які зі зрозумілих причин побажали зберегти анонімність, переконані, що всі ці публічні заяви і заходи – ніщо інше, як «битва за Дніпро» в межах нашої області. Адже найактивніший рибний промисел сьогодні ведеться саме в Кременчуцькому водосховищі на Дніпрі, й до нього причетні певні зацікавлені групи, котрі між собою борються за частку впливу і заробіток. Хоча більшою проблемою є наразі скорочення кількості біоресурсів, що, врешті-решт, може призвести до того, що невдовзі й боротися не буде за що.
Під час мітингу однією з озвучених «стопкорівцями» претензій була відсутність належної боротьби з незаконним виловом риби. На запит «Без купюр» у «Кіровоградрибохороні» повідомили, що за квітень-травень рибінспектори склали 150 адмінпротоколів за порушення правил риболовлі. За 10-ма з них загальна сума завданих збитків складає 191,5 тис грн. Матеріали передані до суду. За вказаний період вилучено 1 тонну 94 кг незаконно виловленої риби.
На відміну від активістів, котрі, як ідеться в сюжетах “Стопкору” та “Інтера” не застали очільницю «Кіровоградрибохорони» Тетяну Ціленко в робочому кабінеті, ми застали й поставили незручні запитання особисто.
Однак вона заявила, що акцію пов’язує не з бездіяльністю її підлеглих, а як раз навпаки…
«На фото і відео з цього мітингу можна побачити підприємця, щодо діяльності якого ми ініціювали перевірку, оскільки є питання до законності роботи його рибоприймального пункту», – апелює у відповідь на звинувачення посадовиця.
За її словами, мова йде про ФОПа – Безкоровайного Юрія Петровича зі Світловодського району. Тетяна Ціленко стверджує, що в рамках щорічної перевірки та на виконання розпорядження Держагенства рибного господарства, очолюване нею відомство мало зібрати дані для створення онлайн-карти ділянок вилову риби. Відповідно “Кіровоградрибохорона” звернулася до рибалок із проханням надати інформацію про орендовану землю під діяльність рибоприймальних пунктів.
Натомість підприємець, який здійснює промисловий вилов риби у Ревівській затоці поблизу Світловодська, надав договір оренди рибоприймального пункту в селі Андрусівка. На думку посадовиці, ймовірно це зроблено через неналежні санітарно-гігієнічні норми РПП, який фактично працює у прибережній зоні Світловодська.
«Згідно з Порядком використання водних ресурсів, що затверджений Кабміном, місце для рибоприймального пункту повинне забезпечувати ведення на належному рівні обліку добутих водних біоресурсів, безпечне вивантаження, а також бути максимально наближеним до місця базування суден. Тобто, якщо він працює біля Світловодська, рибоприймальний пункт має бути там, а не в Андрусівці. У нього ж просто стоїть невеликий вагончик на березі», – підкреслила Ціленко.
Вона переконує, що після того, як у «Кіровоградрибохороні» підприємцю вказали, що промислова діяльність має здійснюватися за адресою, зазначеною в договорі оренди РПП, він надав інший документ. У ньому йдеться, що рибоприймальний пункт вже орендується у ТОВ «Тепличний комбінат» і, мовляв, він знаходиться саме біля водойми. Щоб перевірити, чи дійсно вказана ділянка знаходиться в оренді, «Кіровоградрибохорона» звернулася до керівництва ОТГ.
Як стверджує Тетяна Ціленко, заяви активістів, що рибінспектори бездіють і нікого з браконьєрів не притягують до відповідальності, неправдиві. Наводить, як один із прикладів: 30 квітня рибінспектор викрив рибалку, який займався виловом у період нересту. Підраховані збитки сягнули понад 166 тисяч гривень.
«За нашою інформацією, вказана особа є наближеною до цих активістів. Ми не маємо права озвучувати прізвища, наразі адмінматеріали спрямовані до суду», – запевняє посадовиця.
Аби дізнатись деталі, «Без купюр» вивчив матеріали Держреєстру судових рішень. Вказаний протокол справді розглядав Світловодський міськрайонний суд. Як ідеться у Постанові суду від 15 травня, 30.04.2019 року о 18.30 годині на річці Дніпро, Кременчуцьке водосховище, біля с. Калантаїв під час привезення на берег човном із двигуном 9 мішків риби в кількості в заборонений нерестовий період, затримано громадянина, в якого виявлено та вилучено рибу: плітка – 1885 шт., лящ – 33 шт., окунь – 12 шт., карась – 4 шт., судак – 1 шт., чим заподіяно істотну шкоду рибному господарству України в сумі 166 617 грн. З огляду на розмір збитків, суд побачив у діях чоловіка ознаки не адміністративного, а кримінального правопорушення, та спрямував матеріали до поліції для відповідного реагування. Там відкрили кримінальне провадження, розпочали розслідування.
Керівниця «Кіровоградрибохорони» намагалася переконати журналіста, що метою активістів був тиск на контролюючий орган саме через «антибраконьєрську» діяльність.
«У нас державна установа, а вони заходять не просто в кабінет, а за стіл під час передачі інспектором протоколу, й починають усе фотографувати на мобільні телефони і знімати на камеру», – обурюється Тетяна Ціленко.
Після цього інциденту юристи «Кіровоградрибохорони» вирішили за необхідне підготувати позов до суду. Оскільки вважають, що у діях «стопкорівців», які влаштували міні-мітинг у стінах установи, є ознаки злочину, передбаченого ст.341 ККУ «Захоплення державних будівель».
«Без купюр» готовий надати змогу активістам обґрунтувати свої заяви на адресу «Кіровоградрибохорони», навівши конкретні докази.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: