Тендерний комітет міського управління освіти хотів забезпечити «безперервність навчального процесу», натомість затягнув поставку парт для першачків «Нової української школи».
Антимонопольний комітет України надав висновок – тендерники допустили низку порушень при складанні документації щодо закупівлі парт.
Як писав «Без купюр», один з учасників тендеру подав до АМКУ скаргу щодо дискримінаційних умов тендеру. Кропивницькі освітяни хотіли, аби сервісний центр задля ремонту меблів був у підприємства на території обласного центру. Також прописали вимогу щодо терміну в один день на ремонт парт.
Харківське меблеве підприємство звернулося до АМКУ й відзначило, що власного сервісного центру на території міста не має, в оренді ж їм відмовили. Окрім цього, підприємці наполягали –предмет закупівлі складається з автономних складових: парта зі стільниці, металокаркасу, фурнітури, а стільці – з фанерних спинки, сидіння та металокаркасу. У випадку виявлення недоліків будь-якого з елементів чи виробу «вцілому вони не можуть бути відремонтовані за місцем їх розташування або в сервісному центрі, а можуть бути тільки замінені». Оскільки їхнє підприємство знаходиться на Харківщині, заміну товару в одноденний строк вважають неможливою. Ці та ще низку обставин учасники торгів назвали дискримінаційними й такими, що не дають їм змоги взяти участі у тендері.
Натомість кропивницькі освітяни пояснювали, що такі обмеження прописали задля «безпереревності навчального процесу».
Втім АМКУ постановив, що дії Замовника порушують один з принципів здійснення закупівель, визначених статтею 3 Закону, а саме – відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників.
Управлінню освіти доручили усунути невідповідності та внести зміни до тендерної документації.
У разі, якщо відповідний тендер таки проведуть, з урахуванням термінів, необхідних для завершення процедур, доставка парт відбудеться не раніше жовтня-листопада.
Також ми повідомляли, що тендер на закупівлю парт управління освіти намагалося провести два рази. Під час першої процедури учасники торгів уже зверталися до АМКУ через дискримінаційні умови. Результати тендеру були скасовані, оскільки кропивницьким освітянам вдалося визнати переможцем торгів учасника із порушенням в тендерній документації, і, навпаки, відхилити пропозицію підприємства, яке порушень не допустило.
Втім, у повторний тендер, який проводився мало не напередодні 1 вересня, знову прописали дискримінаційні вимоги. Через бажання тендерного комітету забезпечити «безперервність навчального процесу» першачки «Нової української школи» отримають нові парти на кілька місяців пізніше від старту навчального року.
Натомість в міському управлінні освіти претензій до власного тендерного комітету не мають.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: