Ініціативна група Громадської ради Міської ради міста Кропивцького та представників ГО «Озеленення Кропивницький» звернулася до народного депутата Олександра Горбунова з проханням внести зміни до проекту реконструкції парку “Перемоги”. Документ оприлюднено в групі “Озеленення Кропивницький”.
Активісти звертають увагу на те, що в рамках ініційованої ним реконструкції парку “Перемоги” в першій половині квітня колективне підприємство “Єлісавета” провело обрізку 1285 дерев. Проте, на думку громадськості, така обрізка є не “формувальною”, а нищівною для зелених насаджень.
“Згідно з «Правилами утримання зелених насаджень», наказ №105 Мінрегіонбуду, формувальна обрізка – це видалення 1-2-річних пагонів з метою формування певної форми крони (круглої, овальної тощо). Формувальна обрізка проводиться лише в рядових насадженнях і алеях.
При цьому працівники підприємства «Єлізавета», очевидно, не маючи уявлення про поняття «формувальна обрізка», під час робіт зрізали в дерев всю крону і залишили лише обрубки стовбурів. Таким способом було обрізано 1285 дерев, більшість з яких – клени гостролисті, ця порода погано переносить сильну обрізку і практично не відновлюється”, – зазначається у зверненні.
Оскільки ж у проекті вказано, що з-поміж інших робіт проводитиметься «формувальне обрізання дерев висотою до 5 метрів – 3533 одиниці», і «формувальне обрізання дерев висотою більше 5 метрів – 3534 одиниці», представники ініціативної групи просять нардепа не допустити подальшого пошкодження зелених насаджень у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення.
Тож наполягають на внесенні наступних змін до проекту реконструкції:
- прибрати з переліку робіт «формувальне обрізання» 7 тисяч дерев і замінити його на поняття «санітарне обрізання» – це видалення лише сухих гілок у дерев, яке не передбачає руйнування крони;
- прибрати з переліку робіт роботи, пов’язані з переорюванням 49 гектарів парку: в цьому об’єкті природно-заповідного фонду ростуть багато видів червонокнижних рослин, тому потрібно вжити заходів для їх збереження і не переорювати певні ділянки;
- внести в кошторис додаткові витрати на фарбу для замазування зрізів у вже покалічених дерев та в подальшому в тих дерев, у яких будуть видалятися сухі чи нижні гілки (в алеях).
- внести в кошторис залучення до проекту фахівців (біолога, еколога, дендролога), які будуть здійснювати технічний нагляд за роботами, що проводяться з зеленими насадженнями в парку. І окремою вимогою поставити те, щоб акт про прийняття виконаних робіт із виконавцями (фірмою «Єлізавета») було підписано лише за погодженням із згаданими фахівцями.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: