Близько сотні аграріїв Кіровоградщини, які подавали заявки до Державного аграрного реєстру, безплатно отримають сучасну альтернативу елеваторам — полімерні рукави для зберігання зерна.
Як розповів журналістам голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, на запит сільгоспвиробників наша область отримала 3 тисячі рукавів. Це друга за обсягами після Чернігівщини партія засобів для зберігання збіжжя. Один такий рукав ще до війни коштував близько тисячі доларів і дозволяє зберігати півтора року 180 тонн кукурудзи або 200 тонн пшениці чи ячменю.
“Це дуже відчутна підтримка для наших аграріїв у воєнний час, як фінансова, так і для того, щоб ми не втратили свій врожай. Адже порти сьогодні не працюють на повну потужність. А такі рукави дають можливість відвести на полі майданчик і зберігати врожай, поки його можна буде продати не за безцінь, як з-під трактора, а за вигіднішу ціну”, – пояснив посадовець.
Він наголосив на тому, що запропонована урядом система подання заявок через державний аграрний реєстр, дозволила уникнути корупційної складової при розподілі. На Кіровоградщині він триває вже другий день. Господарства отримують засоби зберігання зерна пропорційно до площ, які обробляють. Разом із рукавами надійшло й обладнання для запаковування. Його видаватимуть тим, у яких найбільше ріллі. А вони даватимуть у користування всім іншим.
Заходи з продовольчої безпеки реалізовуються в рамках програми підтримки Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Мінагрополітики. Виконавчий партнер — Українська асоціація районних та обласних рад.
Рукави, як обладнання для їх обслуговування, вироблені в Україні. Для аграріїв їх закупили за фінансової допомоги урядів Канади, Японії та австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.
В цілому українським сільгоспвиробникам надійшла допомога у вигляді 35 тисяч таких рукавів, що дозволить зберегти близько 7 мільйонів тонн зерна.
Після використання, за словами Сергія Шульги, вони отримають друге життя — їх передадуть військовим для облаштування блокпостів і бліндажів.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: