69 з 98 скарг підприємців Кіровоградщини до бізнес-омбудсмена стосуються Державної фіскальної служби, про це йдеться на офіційному сайті Ради бізнес-омбудсмена. 34 скарги з податкових питань стосуються призупинення реєстрації податкових накладних, 8 – електронного адміністрування ПДВ, 6 розірвання договору про визнання електронної звітності, 4 – затримки і повернення ПДВ, 11 – інших питань.
7 скарг надійшло на Національну поліцію, 3 – на Мінрегіон, 3 – Мін’юст, стільки ж – на держпідприємства, 2 – на прокуратуру, 2 – Нацкомісію з питань державного регулювання енергетики і комунального господарства, 2 – ВР, Кабміну і Президента України. По одній на Службу Безпеки України, Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство фінансів України, Державних фондів, Міністерства екології та природних ресурсів, Державного бюро розслідувань.
За трьома скаргами проводиться розслідування, 33 – відхилено, 1 перебуває на попередньому розгляді.
Уряд України та Європейський банк реконструкції і розвитку у травні 2014 року підписали Меморандум про взаєморозуміння для української антикорупційної ініціативи, що передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена.
З 10 грудня 2014 року цю посаду обіймає Альгірдас Шемета — литовський і європейський політик, колишній міністр фінансів Литви, європейський комісар з бюджету та фінансового планування (2009—2010), європейський комісар з оподаткування, митного союзу, аудиту та боротьби з шахрайством (2010—2014).
Деякі бізнесові кола ставляться до цієї посади зі скепсисом, оскільки у бізнес-омбудсмена, на їхню думку, замало повноважень. Тому його діяльність пропонують врегулювати законом.
Наступним бізнес-омбудсменом з 12 жовтня стане польський політик та економіст, колишній мер Варшави Марчін Свєнчіцкі. Кабінет міністрів України затвердив його кандидатуру розпорядженням від 21 серпня.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: