52 медичні заклади Кіровоградщини, які надають медичну допомогу другого та третього рівня, уклали договори з Національною службою здоров’я щодо фінансування гарантованого пакету безкоштовних медичних послуг населенню.
Такі цифри оприлюднено на офіційному сайті Нацслужби.
З них 48 комунальних медичних закладів та 4 – заклади приватної форми власності.
Нагадаємо, що 1 квітня стартував другий етап медичної реформи та перша в Україні Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.
Так, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за договором із НСЗУ. Тобто гроші підуть “за пацієнтом” у поліклініки та спеціалізовані заклади, обіцяють у МОЗ.
Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту.
На забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн.
Загалом Програма медичних гарантій у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на низку медичних послуг – гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Вперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.
Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ним може кожен громадянин України, а також особи, прирівняні до громадянства. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт має мати направлення від лікаря первинки (для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром) або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному і незалежно від наявності декларації.
Пацієнт з 1 квітня отримує перелік гарантованих медичних послуг і вільний вибір лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Відтепер місце реєстрації жодним чином не впливатиме на те, де людина зможе лікуватися. Критерієм вибору місця надання послуги буде наявність медичного обладнання, якість надання послуги та комфорт. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, якого обере пацієнт.
Більше про пакети гарантованих медичних послуг читайте за посиланням тут.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: