Минулого тижня інформпростір сколихнула новина про затримання за підозрою у вимаганні хабаря заступника прокурора Кіровоградської обласної прокуратури. Ним, за інформацією джерел “Без купюр”, виявився Олександр Маленко. Це вже четвертий працівник обласної прокуратури, який потрапив у корупційний скандал за останні шість років. Поки ж у цій справі триває розслідування, Печерський райсуд Києва 28 листопада відсторонив його від посади на два місяці до 26 грудня й ухвалив вилучити службове посвідчення. Про це йдеться в ухвалі з Єдиного реєстру судових рішень. Що відомо про справу з хабарем та про самого прокурора Маленка, — читайте далі.
43-річний Олександр Маленко обіймає посаду заступника прокурора області два роки — з вересня 2020-го.
Викриття у корупційній справі проводили співробітники СБУ спільно з Головним слідчим управлінням ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Екстрасенс не передбачив
Пікантності історії, яка може закінчитися вироком, додає зв’язок із жінкою, до якої зверталися як до екстрасенса…
За інформацією ДБР, місцевий житель звернувся до “медіума” через хворобу батька. Його цікавило, чи варто йому робити операцію, чи краще оформити інвалідність. Жінка дала контакт прокурора, який міг би йому допомогти з оформленням інвалідності.
Працівники СБУ та ДБР затримали прокурора просто поруч із обласною прокуратурою, коли він отримав 7,5 тисяч гривень нібито для голови комісії медико-соціальної експертизи з іншої області.
Олександру Маленку повідомили про підозру у схилянні до замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України).
Чим ще запам’ятався прокурор Маленко
Місцеві та центральні ЗМІ згадували про Олександра Маленка десять років через іншу резонансну справу, підозрюваним у якій виявився бобринецький фермер Віктор Чміленко. Той самий, який сьогодні посмертно є Героєм України та одним із героїв Небесної сотні.
Його у 2011-ому через зауваження побили на власному полі п’ятеро озброєних мисливців, які перед цим толочили на автівці посіяний ним озимий ячмінь. Коли ж він виявився не потерпілим, а підозрюваним через травму пальця одного з них, то вдався до протесту. У квітні 2012-го фермер із дружиною оголосили голодування під Бобринецькою районною прокуратурою, яку на той час очолював Олександр Маленко. Подружжя пригнало під будівлю техніку з плакатами “Прокуратура — епіцентр корупції”, “Голодування проти свавілля” та припнуло кількох свиней з вівцями.
“Без купюр” писав про прокурора Маленка не так уже й давно через скарги жителів будинку по вулиці Яновського, 159, де через ремонт в одній з квартир обвалився дах. Люди переживали, що історія може повторитися через перепланування у квартирі в іншому під’їзді. Як з’ясували наші журналісти, її в травні минулого року придбав Олександр Маленко. Нам також вдалося зняти на фото, що для вивезення будівельного сміття використовували працівників та вантажівку ЖЕО №3, хоча в останньому це категорично заперечували та запевняли, що не надають таких послуг громадянам. Та, вочевидь, відмовити прокурору не змогли.
Як ішлося на початку статті, Маленко — четвертий працівник обласної прокуратури, який потрапив у корупційний скандал за останні шість років, і другий за рахунком — заступник прокурора області. На початку року Вищий антикорупційний суд визнав винним у пропозиції та наданні неправомірної вигоди колегу Маленка, колишнього заступника прокурора Кіровоградської області Олексія Варакіна і засудив його до шести років позбавлення волі. Це стало прецедентом, який мав би слугувати пересторогою іншим працівникам прокуратури, що вони можуть бути не лише обвинувачами, а й обвинуваченими та засудженими. Чи стане Олександр Маленко з підозрюваного обвинуваченим і засудженим, а випадки покарання керівників органів прокуратури – невідворотністю правосуддя, а не винятком, — говорити поки що зарано.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: