Не більше 25 грамів цукру й 5 грамів солі, заборона на сосиски та інші продукти з консервантами. Про ці та інші норми нового шкільного харчування йшлося на обласному форумі «Реформа системи шкільного харчування», що відбувся 15 грудня на базі олександрійської школи №10 за участі очільниці Кіровоградської ОДА Марії Чорної та спеціалістів Держпродспоживслужби Кіровоградщини.
Як повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, слухачами форуму стали начальники відділів освіти, кухарі шкіл та дієтсестри Олександрійського району.
Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського управління Держпродспоживслужби в області Марина Первак розповіла присутнім про технології приготування страв за новим меню, згідно з яким організовуватиметься харчування в закладах загальної середньої освіти з 1 січня 2022 року.
Так реформа шкільного харчування передбачає:
– не більше 25 грамів цукру на день (замість 70)
– максимально 5 грамів солі замість її неконтрольованої кількості у різних стравах
– повна заборона на сосиски, ковбаси та інші оброблені продукти, які постачають основну кількість солі, а сіль можна використовувати тільки йодовану та лише для приготування їжі
– близько 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження — овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди
– картоплю, як окрему страву, можна пропонувати не більше двох разів на 5 днів (чи трьох разів на 6-7 днів)
– перевага надається цілозерновий хлібобулочним виробам із високим вмістом клітковини з додаванням висівок, насіння
– м’ясні страви комбінуватимуть з овочевими гарнірами чи салатами.
– під час їжі завжди має бути доступна питна вода, сік лише в обмеженій кількості й без додавання цукру чи підсолоджувачів.
У шкільних буфетах не дозволяється продаж кондитерських виробів із кремом та морозива. Заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби; продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів; газовані напої, каву, непастеризовані молочні продукти та соки; гриби, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва.
Технологічні карти для приготування страв за новим меню вже розміщені на сайті МОЗ у вільному доступі. Всі технологічні карти пройшли необхідні експертизи, в тому числі отримали висновок про державну санепідекспертизу Держпродспоживслужби.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: