У Кропивницькому 130 переселенців обживатимуть соціальний гуртожиток, який для них облаштували освітяни в приміщенні колишньої 7-ої школи. Відучора в колишніх класах знову лунають дитячі голоси, але замість парт стоять двоярусні ліжка. Поки що тут мешкає три десятки людей з Донеччини, Луганщини, Миколаївської, Херсонської та Харківської областей. З умовами проживання під час відкриття гуртожитку сьогодні, 2 червня, ознайомилися начальник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович, голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, заступник міського голови Кропивницького Олександр Мосін та журналісти.
Комфортні умови та домашній затишок для співвітчизників, які сповна пізнали жахіття війни й життя в підвалах, кропивницькі освітяни створювали власноруч. Міська рада виділила 300 тисяч гривень на ліжка, пральні машини, інженерні роботи та інші потреби.
Місцева організація товариства “Червоного хреста України” подбала про посуд та засоби гігієни.
Переселенка з Лиману Олена, яка мешкає у кімнаті з двома синами й сім’єю з Сєвєродонецька, задоволена, що житиме тут. А їй є з чим порівнювати. Бо рятуючись від “руського міра”, який стріляв услід евакуаційному автобусу, родина заїхала аж на Львівщину. Але там, у невеликому селі в горах, не було хорошого інтернету, щоб молодший син міг дистанційно навчатися в коледжі. Та й ставлення місцевих до переселенців із Донеччини їм здалося упередженим. Хоча Олена й сини спілкуються українською та не проросійських поглядів. Можливо, прикрий випадок, через який вони почувалися непроханими гостями на Галичині, і не вартий того, щоб робити висновки про ставлення західняків до східняків у цілому, проте жінка згадує про нього крізь сльози.
“Коли ми сказали, що з Донеччини, то почули “Аааа, бандити приїхали…”, – ділиться Олена.
Каже, що в Кропивницькому відчула інше, доброзичливіше ставлення. Спочатку жили в дитячому садочку. І хоча там їх безкоштовно годували, проте в кімнаті було аж 17 людей. А на 60 душ, вибачте за каламбур, — лише один душ і пральна машинка. Тут, за її словами, умови значно кращі. Їжу готуватимуть самі, на перший час їх забезпечили продуктами. Пів року проживатимуть тут безплатно, надалі, кажуть, проживання коштуватиме 400 гривень на місяць з людини влітку та 1000 гривень — взимку.
Начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович переконаний, що такий гуртожиток — це гарний приклад, який потрібно поширювати в області.
“Завтра — сотий день війни й наша область уже прийняла майже 80 тисяч переселенців. Люди залишаються жити у нас, на відносно спокійні території. Ми, як прифронтова область, робимо все, щоб їх прийняти і створити всі умови для життя і працевлаштування. Досвід створення соціальних гуртожитків будемо поширювати по всій області, щоб люди могли залишатися тут надовго. Паралельно нині розгортається державна програма будівництва житла для переселенців. Кропивницький — серед перших міст, де вона стартує”, – розповів очільник області.
Хоча про чіткі терміни будівництва під час війни говорити складно, але майбутнє містечко для переселенців у Кропивницькому, за словами Андрія Райковича, буде сучасним, європейським і гарним. А житло — не малогабаритне, а повноцінне і комфортне. Для зручності жителів проєкт містечка передбачає всю необхідну соціальну інфраструктуру. Зокрема, дитячий садочок і школу. В обласному центрі, на думку Андрія Райковича, в переселенців більше можливостей працевлаштуватися. Місцева влада обіцяє робити все можливе, щоб допомогти у цьому. Зокрема, сприятиме релокації до Кропивницького підприємств із зони бойових дій.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: