Адвокат мешканки Кропивницького Олени Добродій Олександра Любович подала апеляційну скаргу на ухвалу Кіровського райсуду, якою жінку відправлено на примусове лікування.
Як писав «Без купюр», суд ухвалив застосувати примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до обласної психіатричної лікарні із суворим наглядом. Її засуджено за вбивство своєї доньки, 12-річної Каті Добродій. 8 грудня 2017 року дівчинку розпочали шукати, після того, як зі слів її матері, вона не повернулася зі школи. Втім, тіло дитини виявили за кілька днів, слідство встановило, що вбивство скоїла Олена Добродій.
Суд першої інстанції узяв до уваги низку доказів і свідчень.
В обвинувальному акті йдеться, що того дня Олена Добродій відвезла на авто чоловіка й свою меншу доньку до дитсадка й повернулася додому. Там вона нанесла низку ножових поранень дівчинці. Неповнолітня намагалася захиститись та прикривала обличчя правою рукою, внаслідок чого мати нанесла їй не менше 4-х ударів лезом ножа по долонній поверхні правої кисті. Після цього, за версією обвинувачення, жінка вивезла тіло дитини на своєму авто.
Обвинувачена на суді вину не визнала, пославшись на те, що не пам’ятає тих подій через розлади психічного здоров’я, котрі вона лікувала, але припинила через неефективність. Вона переконувала, що через зловживання чоловіка алкоголем, несприятливі умови життя через відсутність води, почувалась погано й хотіла вчинити самогубство. Щодо поводження з дітьми, сказала, що ставилася нормально й ніколи не застосовувала фізичну силу.
На судовому процесі з’ясувалося, що напередодні родина святкувала день народження молодшої доньки, й оскільки у чоловіка був запах алкоголю, 8 грудня жінка відвезла дитину в садок і чоловіка на роботу.
Після того, як за кілька днів тіло дитини знайшли біля Обознівки, у їхньому будинку й авто провели огляд. Експертна група виявила краплі крові в будинку й авто. Ключі від машини були лише в Олени Добродій. Також чоловік помітив, що оскільки жінка любила палити вдома у ванній кімнаті, місце зливу у ванній кімнаті завжди мало чорний колір від попелу. Але на третій день пошуку він помітив, що місце зливу вичищене.
[lwptoc]
Свідчення
Батько Олени Добродій розповів на суді, що з кінця 2016 року у доньки були розлади, він став очевидцем відповідного припадку.
Чоловік обвинуваченої розповів, що Олена працювала лікарем в обласному онкологічному диспансері та у 2016 році йому зателефонували з її роботи й запитали, чи нічого дивного він не помічає в поведінці дружини, оскільки в неї почалися проблеми з пам’яттю. Наприкінці грудня 2016 року у неї стався припадок, під час якого вона поводила себе неадекватно і агресивно. Надалі неодноразово проходила лікування у закладах з надання психіатричної допомоги та приймала ліки. Були випадки зникнення з дому, а по поверненню у її сумці знайшли ніж з мотузкою.
Свекруха Олени Добродій засвідчила, що невістка стверджувала, що чує голоси, є особливою і має своє призначення, також виказувала думки про самогубство. У переддень вбивства, під час святкування 5-річчя меншої доньки, свекруха запитала, чому Олена одягнена у все чорне. На що вона відповіла, що так потрібно, що чує голос зверху.
Після обіду у день вбивства Олена поїхала до родичів. З їхніх слів, їй було не по собі, вона боялася, була дуже знервована, брала рушник і тягнула його, не хотіла їсти і пити, часто курила.
Сестра Олени повідомила суду, що в обвинуваченої були розлади й напади. А напередодні вбивства на святковому столі був салат з сирої картоплі, а сестра ходила будинком й почувалась погано.
У свідченнях родичів йдеться, що під час візиту до них Олена поводилась дивно. Вона почала набирати по телефону доньку, але слухавку до вуха не прикладала, дивлячись на екран телефону. Також Олена запитала, чим вона пахне, була дуже схвильована, пересідала з одного стільця на інший. Жінку вмовляли лягти в лікарню пролікуватися, але вона говорила, що їй краще і в неї вже немає прогалин у пам’яті, а просто її засмучує те, що вона сидить вдома. Взявши в руки рушник, жінка почала наче витирати собі руки, а потім взагалі заховала його під інший рушник.
Вихователька садочку розповіла, що того дня Олена забрала меншу доньку раніше, ніж завжди й без попередження.
Опитана в суді класна керівниця класу, до якого ходила Катя, розповіла, що увечері 8 грудня Олена Добродій зателефонувала й запитала за доньку, але особливого хвилювання в її голосі не почула.
Працівник онкодиспансеру, де працювала Олена до звільнення, розповів на суді, що у неї проявлятися забудькуватість, втрата уваги та короткочасної пам’яті. Психіатри наполягали, що вона повинна добровільно звернутися в лікарню. Під час нападу Олена говорила про галюцинації, що до неї приходить жінка, яку вона боїться, різнокольорові павуки великих розмірів.
Колеги чоловіка Олени розповіли, що того дня він постійно знаходився на робочому місці, що підтверджує система відеореєстрації. Інший працівник розповів, що того дня чоловік Олени пригощав їх алкоголем з нагоди іменин доньки.
Сусід подружжя розповів, що у день вбивства бачив, як у проміжку часу з 10.35 до 10.40 год. Олена виглянула з-за воріт і відразу їх зачинила.
Вирок
На основі вказаних свідчень, а також низки доказів та з урахуванням експертизи про неосудність через хворобу, суд ухвалив призначити примусове лікування. Доводи адвоката про невизначеність із запису відеоспостереження хто був за кермом авто, яким тіло дитини було вивезено, суд відкинув, взявши до уваги сукупність інших доказів. Серед них – чисте взуття, у яке була взута загибла, сліди крові, зафіксований сигнал телефону чоловіка Олени в межах базових станцій поблизу його роботи протягом дня та інші. Доводи адвоката про вживання Оленою певних ліків, що показала експертиза і твердження про ймовірно їхню дію суд не взяв до уваги з причин недоведеності, що ті ліки вживались саме в день вбивства, адже аналіз проводився вже після того.
На суді першої інстанції адвокат повідомляла, що наполягатиме на добровільному, а не примусовому лікуванні клієнтки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: