Член парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики Олег Воронько, який не підтримав антикорупційний законопроект, що стосується сфери оцінки нерухомості, назвав ідею керівництва партії “Слуга народу” перевірити своїх партійців на детекторі брехні “зеленим булінгом”.
“Поки я їжджу селами мажоритарного округу в Кіровоградській області, де часом не те що інтернету немає, а й навіть зв’язку, у великих київських кабінетах розгортається ціла хвиля зеленого булінгу”, – написав він у Фейсбуці.
Він також висловив готовність пройти поліграф за умови публічних вибачень перед ним і його колегами.
Як повідомляв “Без купюр”, народний депутат зі “Слуги народу” від 103-ого округу Кіровоградщини Олег Воронько утримався під час голосування парламентського комітету з питань фінансів і податкової політики за законопроєкт №2047-д, покликаний знищити корупційні схеми в сфері оцінки нерухомості.
Через позицію більшості членів комітету, законопроєкт не було рекомендовано до першого читання, а президент Володимир Зеленський після цього вимагав від депутатів фракції “Слуга народу”, які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройти поліграф.
Нагадаємо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо можливого отримання 11-ма нардепами від “Слуги народу” по 30 тисяч доларів хабара за лобіювання інтересів екснардепа Антона Яценка у сфері оцінки майна та блокування прийняття закону про ліквідацію корупційної схеми.
Раніше народні депутати від “Слуги народу” та “Голосу” зареєстрували в Раді законопроєкт №2047, щоб прибирати посередників із системи оцінки. Натомість 19 депутатів від “Слуги народу” подали альтернативний законопроєкт №2047-1 навпаки на користь монополії електронних майданчиків як посередників і розширення їхнього функціонування. Згодом шестеро “слуг” відкликали свої підписи під законопроєктом.
Як повідомляли центральні ЗМІ, Антону Яценку нібито належать сайти-посередники, через які оцінювач майна надсилає звіт у Єдину базу даних звітів про оцінку. Цю систему започаткував Фонд держмайна в липні 2018 року. Вона мала побороти ринок “чорної оцінки” та не дати українцям ухилятися від податків.
Проте електронні майданчики як посередники не проводили оцінку, а лише пересилали документи. Вартість послуги реєстрації одного звіту складала близько 1000 грн. Розслідувачі з “Наших грошей з Денисом Бігусом” з’ясували, що за перший місяць роботи згадані сайти-посередники Яценка отримали 23 мільйони гривень.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: